Çaykur Rizesporlu futbolcu Benhur Kerki: “Malatyaspor deplasmanı pres olacak”

Spor Kaba But 1. Lig’in 4. haftasında deplasmanda Bakir Malatyaspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un mutedil vadi oyuncusu Benhur Kerki, alay malay oyun oynayan, zinde ve koşan benzeri takıma karşı yumruk tıpkısı pik çıkacaklarını söyledi.

Benhur Kerki, yeşil-mavili ekibin antrenmanından evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde 3. haftayı karşılaşma yapmadan geçirdiklerini, evvel iki karşılaşmada üstelik sahadan beraberlikle ayrılarak istedikleri sonuçları alamadıklarını belirtti.

Gol yollarında yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini vurgulayan Benhur, ” Herhangi Bir tip çalışmayı yapıyoruz. Grup kullanılmamış başladı. İyi mücadele eden, sistemi olan bir takımız. Haftalar geçtikçe daha bereketli olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Kendi performansından memnun olmadığına değinen Benhur, “Henüz beklenen performansta değilim. İnşallah haftalar geçtikçe daha ongun olacağımı düşünüyorum. Hepimiz artık gayret göstermeliyiz. ” ifadelerini kullandı.

Spor Kıç 1. Tabur’in baziçe şeklinin çok ayrımlı olduğunu kaydeden Benhur, “Bu bando Süper Takım’den düştü. Baziçe sisteminiz hangi büyüklüğünde ferah olsa, oyuncular kağıt üzerinde gani olsa dahi savaş etmezseniz sahadan galip ayrılamazsınız. Bunun iki örneğini yaşadık. İyi uğraş etmemize rağmen buyurmak bazı şeyleri noksan yaptık. Analizlerde hocalarımız gösteriyor, inşallah henüz ongun olacağız.” şeklinde konuştu.

Ligin 4. haftasında Yeni Malatyaspor’a konuk olacaklarını hatırlatan ölçülü düz oyuncusu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu haftayı erkek geçtik. İlk iki haftayı unuttuk. Önümüzde Kullanılmamış Malatyaspor maçı var. Haftalık yaşayamayız. Malatyaspor deplasmanı pres olacak. Gelişigüzel baziçe oynuyorlar. Canlı ve koşan tıpkı mızıka. Bize üstelik farklı bire bir güçlük ile oynayacaklar ama tığ birlikte sarmak namına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah oradan üç fakül ile döneriz, dönmemiz lazım.”

Share: