Çaykur Rizespor – Erzurumspor FK maçının ardından

Spor Küfe 1. Lig’in 12. haftasında ağırladığı Erzurumspor FK’yi 3-1 yenen Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz, gelişigüzel yönüyle liyakatli benzeri maç çıkardıklarını söyledi.

Korkmaz, maçın peşi sıra düzenlenen matbuat toplantısında, heybetli tıpkı maçı kazanarak tamamladıklarını belirtti.

Müsabakaya bereketli başladıklarını aktaran Korkmaz, “Özellikle ilk devre çok dolgunca oynadık. Oyun, sayı, taktik, saldırı ve savunma anlamında akıllıcasına işler yaptık. İkinci nısıf ilk yarıya kıyasla istediğimiz kabil olmadı. Muhteşem olan galibiyetti. Oyuncularımı kutluyorum.” diye konuştu.

Bolasie’nin sonuç haftalardaki performansıyla takıma yardım sağladığını kaydeden Korkmaz, “Adanaspor maçıyla birlikte kadroya almaya başladık. Sakatlığı bulunması ve bilcümle hazır olmaması dolayısıyla sezon başında oynatamadık. Temas aktör antrenmanda başarım gösterirse formayı alır. Bolasie dahi akıbet haftalardaki performansıyla formayı giyiyor.” şeklinde konuştu.

Zaimoğlu: “

Erzurumspor FK Ustalık Sorumlusu Serkan Zaimoğlu, Çaykur Rizepsor’un dolgunca tıpkısı ekip olduğunu anlatım etti.

Zaimoğlu, bayağı kaybetmeyen aynı rakibe karşı oynadıklarına değinerek, şunları belirtti:

“Çaykur Rizepsor’un bu maça kadar 6 el birliği, 3 galibiyet, 1 mağlubiyeti vardı. İyi oyuncuları var. Er goller yiyerek dikkat toplaşımı kaybı yaşadık. Kırılgan bir şekilde oyunu toparlayamadık. İkinci nısıf aksülamel verdik ve 1 gol bulduk amma olmadı. Kazanmamıza yahut beraberliğe yetecek reaksiyonu gösteremedik. Kaybetme amacıyla üzgünüz. İnşallah yeryüzü gücük sürede takımımızı toparlayıp bu sorunları aşacağız.”

Share: