Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 15 santimetre ölçüldü

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’ndaki Şita Sporları ve Kayak Merkezi’nde kar yağışı etkin oldu.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kayaç, AA muhabirine, sonuç kar yağışıyla 650 dönüm alana oturmuş Çambaşı Şita Sporları ve Ski Merkezi’nde kar kalınlığının 15 santimetre olduğunu söyledi.

Geçen sezon aile, küçük ay ve mart aylarında bakım veren merkezin yeni sezona hazır olduğunu belirten Kayaç, bu yönde ölçülü altyapı hazırlıklarının tamamlandığını rapor etti.

Kaya, vatandaşların tesisten faydalanabilmesi üzere az buçuk daha kar yağışına gerekseme duyulduğunu dile getirerek, yeterli kar yağması durumunda açıklık sonu evet üstelik aile kocaoğlan bakımından yeni sezonun başlamasının öngörüldüğünü kaydetti.

Kayak merkezi için vukuf üstelik veren Kayaç, tesiste hep uzunluğu 15 kilometreyi bulan 9 pist olduğunu, vatandaşların dağın katıksız güzellikleri arasında ski ve snowboard yapıp kızakla kayarak sevinçli vakit geçirebileceğini söyledi.

Kayaç, 2017’den itibaren bakım veren Kış Sporları ve Ski Merkezi’ne ilginin değme yıl arttığına bel ederek, ziyaretçilerin tahminî 100 odalı pansiyon ve otellerin yanı sıra ahşap evlerde konaklayabileceğini anlattı.

Çambaşı Yaylası’nda eskimemiş yapılan otelin tamamlanmasıyla bölgedeki konaklama sorununun nazik oranda aşılacağını vurgulayan Kaya, otelin güdük sürede açılmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Share: