Cali doktorun vukuatları bitmiyor! Kendisini apayrı tıpkı hastanede birlikte beyin cerrahı adına tanıtmış

Trabzon’da 4 çağ evvel yapım işçisi Serkan Ayaz, yeşil doktor önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Evgin Servisi’ne geldi. Tıpkı süre hastane uğrunda bekledikten bilahare girdiği evgin servis triaj alanında tutkun yakını ve hemşire arasındaki tartışmaya dahil olan Ayaz, kendisini ‘hekim’ namına tanıtıp, dayanaklık etmek istediğini söyledi. Kuruntu konusunda düzenlilik görevlilerinin kimlik sorduğu Ayaz’ın doktor olmadığı anlaşıldı.

SERBEST BIRAKILDI

Bu tam hasta yakını, Ayaz’a tokat attı. Asayiş görevlilerinin sayrılarevi dışına çıkardığı Ayaz, polis ekibi marifetiyle gözaltına makbuz. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı.

RİZE’YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz’ın, 27 Ağustos’ta gittiği Rize’bile, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde kendisini ‘nöroşirürjiyen’ adına tanıttığı görüntüleri de ortaya çıktı. Doktor odasında görevlilerle kardeşçe ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz’ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize’ye kullanılmamış atandığını söylediği anlar vadi alıyor. Aynı hastanede ameliyathaneye üstelik girdiği belirtilen ve görevlilerin kimlik sorgulamasında doktor olmadığı galiba Ayaz hakkında kanuni iş başlatıldığı öğrenildi.

“HEKIMLIK İSTİYORUM, MESLEĞİ HIFZETMEK İSTEDİM”

Öte yandan Serkan Ayaz’ın, polisteki ifadesinde, “Hekim gelmek istediğim amacıyla mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 yıl tababet okuyacağım. 6 sene sonra nadim olmak istemem. Onun üzere önceden bu iz bittabi yapılıyor, diyerek hifzetmek, deneyim olmak istedim” dediği öğrenildi.Share: