Büyükşehir’in boksörü Demirceylan Avrupa Şampiyonu oldu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Cahillik Spor Kulübü’nün milli boksörü Doğukan Demirceylan, Avrupa Şampiyonu oldu.

Erzurum’üstelik düzenlenen Eğin Minikler Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’ nda 90 kiloda mücadele fail muvaffakiyetli yumruk oyuncusu, finalde Letonyalı rakibini nakavt etti. 25 ülkeden 600 sporcunun katıldığı Kayırıcı Minikler Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda ay kategorik Türk bayrağını dalgalandıran Avrupa Şampiyonu, kalp yoğun anlar yaşadı. “Çipo pres” lakaplı tüvana yumruk oyuncusu, gazetecilere yaptığı değerlendirmede, “İnandım ve başardım. Rabbim, kamer belirtik bayrağımızı dalgalandırmamı kader etti. Şükürler olsun” dedi.

Avrupa Şampiyonu Doğukan Demirceylan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu spora başladığım andan beri bizlere herhangi bir nev desteği sunan, bize ağabeylik fail Erzurum Büyükşehir Uray Başkanımız Mehmet Hane büyüğümüze şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi Toyluk Spor Kulübü Başkanımız Ahmet Dal’a, hocalarıma ve antrenörlerimize çokça teşekkürname ediyorum. Talih olursa bundan sonra hedefim kendi sikletimde Dünya Şampiyonu kalkmak. İnşallah bu amaca üstelik felek olursa ulaşacağım.”

beraber Avrupa Şampiyonu Demirceylan, bitiş maçı sonrası asker selamı vererek, “Bayrağımız ve vatanımız amacıyla duygusal veren cemi şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum” kaydını düştü.

Öte yandan Dal Minikler Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda Erzurum 23 sene aradan sonra bu kategoride Doğukan Demirceylan ile gelişigüzel Avrupa Şampiyonluğunu dahi Türk sporuna nail oldu. – ERZURUM

Share: