Büyükşehir, Sarıoğlan ve Akkışla’da doğalgaz meşalesini yaktı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz April ayında Doğalgaz Enfrastrüktür Çalışması Kelle Töreni’ni gerçekleştirdiği Sarıoğlan ve Akkışla’üstelik geçmiş meşale yandı. İki ilçede de doğalgaz çalışmaları sakır sakır şekilde sürerken, ilçelerde doğalgazın önce ateşi yakıldı.

Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ın, Kayseri’bile 16 ilçenin doğalgaz namevcut 6 ilçesi olan Felahiye, Sarız, Özvatan, Akkışla, Pınarbaşı ve Sarıoğlan ilçelerinin üstelik doğalgaza kavuşması için bunaltıcı gayretleri sonucu adım etap yapılacak çalışmaların ilki geçtiğimiz Nisan ayında Sarıoğlan ve Akkışla’dahi başlamıştı.

Bu çerçevede Başbuğ Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerinin en bodur sürede doğalgaz konforuna kavuşmaları için coşkun çalışmaların kesintisiz şekilde sürdüğünü belirterek, iki ilçe birlikte doğalgaz ateşiyle evvel meşalenin yandığını duyurdu.

Büyükkılıç, Kayseri’nin doğalgaz namevcut ilçesinin kalmaması yönünde fedakârlık ve gayretleri neticesinde çalışmaların okkalı şekilde sürdüğünü kaydederek, “Kayserigaz ve Büyükşehir Belediyemizin çalışma ve gayretleriyle Akkışla’mız ve Sarıoğlan’ımız birlikte doğalgazın önce ateşini yaktık. Görklü güzel olsun” dedi.

Kayseri’nin merkezindeki imkanların kırsalda üstelik aynı şekilde vatandaşlara sunulması amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi yerine parçalanmamış imkanları seferber ettiklerinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, “!6 ilçemizin 6’sında saf bulunmuyordu. Bu 6 ilçemizin bile günün koşullarına akıllıca hayat standartlarını yükseltmek namına, vatandaşların beklentisi olan doğalgaz konusundaki çalışmaların başlaması üzere özveri ve gayretle dokunaklı bir mesai harcadık. Hamdolsun etap aşama gerçekleşecek icraat çerçevesinde geçmiş aşama olan Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerimizde çalışmalarımızı başlatmıştık. Kayserigaz ve Büyükşehir’imizin çalışmaları hemencecik sürerken iki ilçemize de önceki doğal gaz ulaştı. Güdük süre içerisinde çalışmalarımızın birlikte neticelenerek ilçelerin bu konfora sorunsuz şekilde kavuşacağına inancımız tamdır” diye niteleyerek konuştu.

Büyükşehir Belediyesi ve Kayserigaz’ın yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde doğalgaz namevcut 6 ilçenin da doğalgaza kavuşması için yatırımlar, 2022-2026 döneminde 5 almanak sürede planlandı. 2022’de 2 kaza, 2023’te 2 kaymakamlık, 2024’te 2 kaza görünmek amacıyla 6 ilçemiz doğalgaz konforuna kavuşacak. – KAYSERİ

Share: