Büyük Eczacı Mitingi’ne Mevrut Hür Hususi: “Bu Kalabalığın Mimarı Eczacıların Sorunlarını Duymayan, Görmeyen İktidardır”

CHP Grup Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Hususi, Balaban Eczacı Mitingi’ndeki kalabalığa ilişik, “Bugün bu cıvıl cıvıl gerçekte Türkiye’deki tamam politik görüşlerden, 81 ilden bütün eczacılar için bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sorunlarını duymayan, görmeyen iktidardır. Bugün burada 81 ilden gelmiş, ‘yaşamak için, benim yaşatabilmem üzere kendim yaşamam lazım’ diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı” dedi.

Bugün Ankara’da yapılan Büyük Eczacı Mitingi’ne CHP milletvekilleri de katıldı. CHP Manisa Milletvekili, eczacı Müstakil Hususi ANKA Bilgelik Ajansı’nın sorularını miting alanında yanıtladı. Bağımsız Özel şunları söyledi:

“İKTİDAR BU SESE KULAK TIKADIKÇA BU HİZMETİN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ KALMADI”

“Bugün bu kalabalık esasta Türkiye’deki birlik siyasal görüşlerden, 81 ilden bütün eczacılar üzere bıçağın kemiğe dayandığını gösteriyor. Bu kalabalığın mimarı eczacıların sorunlarını duymayan, görmeyen iktidardır. Zaman burada 81 ilden gelmiş, ‘yaşamak için, benim yaşatabilmem amacıyla kendim yaşamam geçişsiz’ diyen on binlerce eczacı var. İktidar bu sese kulak tıkadıkça bu hizmetin sürdürülebilirliği kalmadı.

“ECZACI MİLLETVEKİLLERİ KENDISINE BURADAYIZ ANCAK SİYASİ KİMLİKLERİMİZ NAMEVCUT, ÜZERİMİZDE ÖNLÜKLERİMİZ VAR”

Biz Cumhuriyet Altını El Partisi milletvekilleri adina, eczacı milletvekilleri yerine buradayız ancak siyasi kimliklerimiz namevcut, üzerimizde önlüklerimiz var. Hükümetin bu mesajı akıllıcasına okuması gerekiyor. Buradan sonraları hem kamudaki eczacıların hem başıboş eczacıların sorunlarına, Türk Eczacılar Birliği’nin ve odaların istediği kadar analizör üretmeleri gerekiyor. Şayet üretmezlerse daha çok ilaç eczacılık hizmetinin sürmesi kabil değil.

“TÜRKİYE’DE BU ÜLKÜ ECZACILARIN DEĞİL, İNSANLARIN SAĞLIĞA ERİŞİM SORUNUDUR”

Burada siyaset yok rastgele siyasi görüşten, Türkiye da neşelilik gösteren tamlık politik partilerden eczacılar var. Dertleri tek, ‘İnsanları keyiflendirmek için bizim yaşamamız lazım, bize yapılan ayrımcılığı durdurun bundan sonra’ diyorlar ve ‘dur dahi’ diyorlar. Tıpkı el elan altını kalın gravite çiziyoruz. Daha Çok Türkiye’dahi bu sorun eczacıların değil, hep insanların ilaca ulaşım sağlığa ulaşım sorunudur. Bunu duysunlar ve çözsünler.

TASCIER: UMUYORUZ IMDI DUYMAYAN KULAKLAR, GÖRMEYEN GÖZLER GÖRÜR

Eczacı olan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer bile şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’nin dört bir yanından çabucak eczacılar değil, düzentileme arkadaşlarımız ayrıca hastalarımız dahi bu mitingde tıpkı arada zira görüngü elden bir iki eczanenin iflası değil. Türkiye’da tıpkı halk sağlığı problemine dönüşecek olan her iki eczaneden birinin kapatılıyor olması, hastaların ilaca ulaşamıyor olması. Eczacılar bütün diyalog yollarını denediler ancak maalesef ulaşamayınca bu yola başvurmak zorunda kaldılar. Umuyoruz daha çok duymayan kulaklar, görmeyen gözler görür. Çünkü bu hemen eczacıların değil, 84 milyon üzere aynı el sağlığı durumuna dönüşecek durumda.”

Share: