Bozuk Almanya Başbakanı Schröder, Meclis’i mahkemeye verdi

Bozuk Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in, görevinden sonra kendisine verilen özel hakların alınmasına karşı Federal Meclis’e alın ülkü açtığı bildirildi. Schröder’in avukatı Michael Nagel, Alman Bilgi Ajansı DPA’evet yaptığı açıklamada, 78 yaşındaki çarkıt başbakanın, Berlin İdari Mahkemesinde Federal Divan için sevgili açarak, ofisinin, çalışanlarla gelişigüzel yeniden namına tahsisini istediğini belirtti.

Nagel’in avukatlık ofisinden mahkemeye gönderilen açıklamada dahi Federal Meclis Bütçe Komisyonunun Schröder’in Federal Divan’teki ofisi amacıyla sağladığı ödeneklerin kesilmesi ve ofisin kapatılmasının hukuka karşıt olduğu tez edildi.

Komisyon vasıtasıyla Schröder’in “görevlerini hesabına getirmediğinin” savunulduğu tamlanan açıklamada, ancak bu görevlerin hangi olduğunun kararda belirleme edilmediği ve bunları yerine getirmenin veya getirmemenin zahir belirlendiğinin açıklanmadığı kaydedildi.

Komisyonun aldığı kararda bambaşka sebeplerin bulunduğunun berrak olduğu dökme açıklamada, kararın verilme şeklinin “mutlakiyetçi benzeri derebeyliğini hatırlattığı” ve bunun demokratik aynı ülkede olmaması gerektiği belirtildi.

Çarkıt Şansölye, Rusya’nın Ukrayna’ya alın başlattığı savaşın arkası sıra Rusya Cesamet Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı ve ara sıra Zalim şirketlerinde görev yapması zımnında eleştirilmişti. Federal Meclis Bütçe Komisyonu, mayısta Schröder’e tahsis edilen ofisin kapatılmasına ve buradaki çalışanların dahi eksantrik birimlere kaydırılmasına karar vermişti.

Almanya’bile başbakanlık yapmış siyasetçilere, görev sürelerine mecbur adına zahmetli maaşı, tıpkı büro, çalışanlar, çoban ve himaye tahsis ediliyor.

Bozuk Almanya Başbakanı Schröder’den Türkiye’ye medih

 

Almanya, Schröder’in imtiyazlarını elinden aldı

 

Schröder: SU’nin Türkiye’ye ihtiyacı var

 

Share: