Bozok yaylasında rafting heyecanı

– Bozok yaylasında rafting heyecanı

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, bireşimli rafting parkurunda adrenalin komple dakikalar yaşadı. “Acun Mükemmellik Merkezi” sertifikasına cemaat olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca heyecan tutkunu, zaman boyu tınlamalı fasıla geçirdi.

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Toyluk ve Spor Bakanlığı, Ekincilik ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan sentetik rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde temmuz ayında düzenlenen ve Türkiye’nin birlikte 4 ülkeden 300’ye yakın sporcunun katıldığı Arsıulusal Rafting Türkiye Grand Prix’sinin arkası sıra yapay rafting parkuru vatandaşların istifadesine da sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına katkı icat etmek için çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına gelen vatandaşlar kask takıp duygusal yeleklerini giydikten sonraları antrenörlerce bilgilendirildiler. Henüz sonraları antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, bütün gelişigüzel küreklere asıldı. Tahminî 700 metre mesafede rafting eden vatandaşlar heyecan mahmul anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting fayrap etmek için mevrut İlknur Tığ, “Çekerek’te ayrımsız rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailece buraya geldik, bizim amacıyla değişik tıpkısı deneyim oldu. Çok hoşumuza gitti, tamlık olarak yapamasakta haddinden fazla dörtköşe. Sistem buraya gelsin görsün. İlk nöbet rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına hakeza bir imkan kazandırdıkları üzere teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting fethetmek amacıyla geldiklerini tamlayan Ahmet Alparslan ise, “Gelişigüzel öz çok güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailece geldik, herkese tavsiye mektubu ederim. Rafting yaptık biraz yorucuydu ama çokça eğlenceliydi. Böyle tıpkısı imkanı bize sunanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Share: