Bozok yaylasında rafting heyecanı

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde vatandaşlar, sentetik rafting parkurunda adrenalin meşbu dakikalar yaşadı. “Acun Mükemmeliyet Merkezi” sertifikasına ehil olan Çekerek Rafting Parkuru’nda onlarca çalkantı tutkunu, dönüş boyu eğlenceli çatlak geçirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın destekleri ile Cahillik ve Spor Bakanlığı, Ekincilik ve Orman Bakanlığı, Türkiye Rafting Federasyonu ve Çekerek Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan bireşimli rafting parkurunda vatandaşlar rafting heyecanı yaşadı.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde orak ayı ayında planlı ve Türkiye’nin birlikte 4 ülkeden 300’ye yakın sporcunun katıldığı Arsıulusal Rafting Türkiye Grand Prix’sinin ardından sentetik rafting parkuru vatandaşların istifadesine dahi sunuldu. İlçenin turizm, kültürel ve sportif yönden tanıtımına katkı icat etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Çekerek Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirdiği etkinlikle parkur alanını vatandaşların kullanımına açtı. Parkur alanına mevrut vatandaşlar kask takıp can yeleklerini giydikten bilahare antrenörlerce bilgilendirildiler. Daha sonraları antrenörler eşliğinde botlara binen vatandaşlar, hep birlikte küreklere asıldı. Kestirmece 700 metre mesafede rafting işleyen vatandaşlar heyecan mahmul anlar yaşadı.

Aksaray’dan Çekerek’e rafting yapmak amacıyla mevrut İlknur Kılıç, “Çekerek’te benzeri rafting parkuru olduğunu öğrendik. Ailece buraya geldik, bizim üzere ayrımlı bire bir birikim oldu. Çok hoşumuza gitti, parçalanmamış adına yapamasakta haddinden fazla sevinçli. Hep buraya gelsin görsün. İlk sefer rafting yaptım, çokta eğlenceliydi. Yozgat halkına böyle bire bir imkan kazandırdıkları amacıyla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Sorgun’dan rafting yazmak üzere geldiklerini belirten Ahmet Alparslan ise, “Her şey çokça güzeldi, arkadaşlarla eğlendik. Ailece geldik, herkese kaynak ederim. Rafting yaptık biraz yorucuydu ama haddinden fazla eğlenceliydi. Hakeza benzeri imkanı bize sunanlara teşekkürname ederim.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: