Bir Tane tıpkı isteği vardı, akseptans edilmedi! 5 maaş evliliklerini bitirme kararı düz Fenomen ve Mehmet Dinçerler, 30 Eylül’de boşanıyor

Özel hayatıyla gündemden düşmeyen Hadise, 30 April’da Çırağan Sarayı’nda gözlerden ırak tıpkısı törenle nikah masasına oturduğu iş insanı Mehmet Dinçerler ile metrukiyet kararı aldı. Evliliğinin birinci senesi dolmadan firak kararı kayran koşa, 2 zaman bilahare boşanacak.

HADİSE MADDİ VE MANEVİ TALEPTE BULUNMADI

Boşanma dilekçesinde, Mehmet Dinçerler’in evlendikten bodur bir süre sonradan, Fenomen’nin laf hayatını kısıtlamaya yönelik şekilperest ve davranışlarda bulunmaya başladığı sav edilmişti. Dilekçede, “Mahkemeli tarafın bu davranışları, antlaşma içerisinde psikolojik sıkıntı boyutuna ulaşmıştır. Bu ruh bilimsel baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve hemen zatî hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı amacıyla laf hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, etraf ortada aykırı adına uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri çalışarak sona ermiştir. Tarafların bundan hakeza gelişigüzel yaşamaları tür değildir” denilmişti. Hikâye maddi ve tazminat davası talebinde bulunmayarak”Dünyaevi Birliğinin Sarsılması” antetli Kentlileşmiş Yasa 166. maddesi uyarınca boşanmayı talep etmişti.

DAVA ÇEKİŞMELİ YERINE GÖRÜLECEK

Mahkeme etraf marifetiyle sunulan dilekçelerin değerlendirmesini tamamlayarak 30 Eylül’e mahkeme tarihi verdi. Değme iki tarafa da davetiye çıkarılmasına değişmeyen veren murafaa,”barış için zaruri hazırlığı yapmaları, duruşmaya elden taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya sürmek istemesi durumunda gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği ve özge tarafın onun muvafakati olmadan kanıt ve savunmasını genişletip değiştirebileceği” açıklaması yapılmasını dahi kararlaştırdı. Fırtınalı boşanma davasına Fenomen ve Mehmet Dinçerler’in gelip gelmeyeceği belirsiz.

HADİSE VE MEHMET DİNÇERLER ARASINDA HANGI OLDU?

Nisan ayında nikah masasına oturan ve evliliklerini gözlerden uzak yaşamayı yeğleme fail Mehmet Dinçerler ile Hikâye çifti boşanma kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından tıpkı izah yaparak hicran kararını duyuran Vaka, “Anlaşarak sonlandıramadığımız amacıyla metrukiyet davası açtığımı sizlerle katılmak isterim. Mehmet’e hayatında mutluluklar diliyorum” dedi. Hanende açıklamanın arkası sıra avukatı yoluyla Beykoz 2. Eş Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkemeye sunulan dilekçede, Hadise Jandarma ile Mehmet Dinçerler’in 30 Nisan 2022’de evlendikleri belirtilerek Dinçerler’in evlendikten gelişmemiş bire bir müddet bilahare, Olay’nin konferans hayatını kısıtlamaya yönelik biçimci ve davranışlarda bulunmaya başladığı anlatıldı.

DİNÇERLER YÜZÜK OYUNU İDDİASINI YALANLADI

Ayrılık kararının ardından Dinçerler’in Fenomen’ye evlilik teklifi ettiği 3 milyon TL’lik yüzüğü ve düğünde takılan altınları vurdumduymaz istediği ati sürüldü. Olay’nin laf hayatını üstelik etkileyecek davranışlarda bulunduğu birlikte argüman edilen Dinçerler, Instagram hesabından yaptığı açıklamada “Paçarız adına çokça derece vererek başladığımız ilişkimiz serencam bulmuş olsa birlikte, ilişkimiz süresince Fenomen’nin musahabe hayatını ihtimal dahi bildirme çokça destekleyen sevimli oldum. Bugün öne sürülen iddiaları şaşkınlıkla karşılıyorum. Evliliğimizi sonlandırmak ortak görüşümüz doğrultusunda olup, yegâne isteğim süreci herkes için bildirme kalburüstü olacak şekilde korku çerçevesinde bitirmektir. Eksantrik hiçbir istek ve isteğim olmamıştır” diye niteleyerek hakkındaki iddiaları yalanladı.Share: