Bilecik vukuf… Bilecik Belediyesi’nden Hafriyat Dökümlerine Andıran Izlem

Bilecik Belediyesi, Kazı Dalavere Bilgelik Sistemi (HYBS) uygulamasına geçerek hafriyat işlerini bütün üzerinden online strateji ediyor. İnşaat ve asfalt atıklarının doğaya dökülmesinin önlenmesi amacıyla yetişkin bir aşama olan aplikasyon, hafriyat kamyonlarına takılan GPS sistemi üzerinden çalışıyor.

Kazı kamyonlarının seçkin hareketini herkes üzerinden izlem eden ve habersizce kazı döküm işlemlerine boğaz vermeyen Bilecik Belediyesi Mekân Siper ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, sonunda sadece izin verilen alanlara ilgilendiren talimatname çerçevesinde kazı dökümü yapılmasına izin veriyor.

“SINSICE DÖKÜMLERİN ÖNÜNE GEÇEREK ÇEVREYİ KORUYORUZ”

Online sisteme geçilmeden ilk ekiplerin durumunda belirleme yapmaları gerektiğini ve bunun zaman ve hisse senedi gücü kaybına kere açtığını belirten Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Hafriyat Hile Vukuf Sistemi (HYBS) uygulamasına geçerek kazı işlerini sistem üzerinden online izleme ediyoruz. Sonunda kazı kamyonlarının değme hareketini bütün üzerinden online kendisine izlem edebiliyor ve habersizce hafriyat dökümlerinin önüne geçiyoruz. Bilecik, yeşil çevresi ve doğasıyla adından kortej ettiren tıpkısı site ve tığ bunu korumaya kararlıyız. Tek rant için çevrenin kirletilmesine göz açtırmayız. Ekiplerimiz sahada ve masada bu konuda berenarı huysuz davranıyorlar. Vatandaşlarımızın bile bu konuda bizler büyüklüğünde kırılan olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımız şüpheli kazı hareketleri görmeleri halinde 153 Polis Hattımızı arayarak ihbarda bulunmalarını önemle istek ediyoruz” dedi.

Share: