Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Belden aşağısı tandırda yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkür

IĞDIR – Iğdır’de 2019 yılında evlerinin bahçesindeki tandıra düşen ve belden aşağısı yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı, ev ameliyatı fail Plastik, Rekonstrüktif ve Beğenilen Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan’ teşekkür etti.

Iğdır model Karakuyu köyünde Asiye-Sadullah Çakmaz çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan Fatmanur Çakmaz (6), 7 Kasım 2019’da evlerinin bahçesinde mevcut tandıra düştü. Yoz çocuğunun bağrışlarına koşan temel Asiye Çakmaz, çocuğunu tandırdan çıkardı. Fatmanur’un göğüs, kaide, göl ayağı bölgelerinde 2’nci ve 3’üncü derece yanıklar oluştu. Aile fenomen sonrası kızlarını Türkiye’nin birçok hastanesine götürerek üzüntülü sonrası birleşen kıç parmaklarının ameliyatı için tılsım aradı. Parmakların kesilmesi gerektiği de söylenilen Fatmanur üzere cet Sadullah Çakmaz çabalamaya devam etti. Akıbet adına İhlas Haber Ajansı’na mütekellim ağababa Çakmaz yine arkalama istedi. Veri sonrası Antalya’birlikte Beklenti Polat isimli ayrımsız esnaf uluslararası düzeyde birçok başarıya ve öge imza atan Plastik, Rekonstrüktif ve Beğenilen Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüştü. Özkan’dan peki alan Polat aileyi Antalya’ya getirtti. Burada Ömer Özkan vasıtasıyla yapılan işler ile Fatmanur’un bitişik olan parmakları sükse tıpkı işler ile ayrıldı. Ameliyatın haddinden fazla liyakatli geçtiğini Fatmanur’un vücudundan bir nice yanığın olduğunu amma en önemlisi parmakların birbirinden ayrıldığını tamlayan baba Sadullah Çakmaz, “Kızım Fatmanur Çakmaz, üç sene geçmiş tandıra düştü. Ondan sonradan çokça doktorlar gezdik. Erzurum olsun, İstanbul olsun Antalya olsun sıradan gezdik. Tedavi gerektiren vücuduna koyu yanıklar vardı fut kısmında bayağı zorlandı. İşte bu otama sürecinde çok zorlandı amma Ömer Özkan Hoca’dan ekibinden Cenabıhak razı olsun teşekkürname ederim. Bu 3 ay önce cerrahi müdahale yapıldı, imdi kızım rahatlıkla pabuç giyebilecek duruma geldi. 5 Ocak’ta de telleri çıkardıktan sonradan daha çok kızım bu sayede bunlar yardımıyla okula gidecek inşallah” dedi.

Fatmanur’dan Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkür

İyileştikten sonradan koşup oynayacağını belirten Fatmanur Çakmaz, “Benim bacağım zahir iyileşti ben okula gideceğim, zıplayacağım oynayacağım. Benim bacım iyileştiğinde babam beni okula götürecek, ben koşacağım, zıplayacağım çıktı kaydıraraktan kayacağım. Ömer sarıklı seni haddinden fazla seviyorum teşekkürname ederim” dedi.

“Esas Çakmaz, emeği geçen herkese teşekkürname ederim”

Kızının parmaklarının kesileceğini birlikte kendilerine söylendiğini tamlayan anne Asiye Çakmaz, “Kızım yandı aha böyle oldu. Birçok yere götürdük amma sunma iyicene tedaviyi kızım Antalya’de buldu. Biz özlük gözümüzle tanık olduk Cenabıhak razı olsun bize Ömer Özkan hoca çok apotr oldu. Biz kızımızı bir nice yere götürdük bazen dedi inç kesilecek, bazen dedi bakacağız faaliyetler esnasında karar vereceğiz. Zaten Fatma’nın yanması ile çokça dokunaklı olduk. Tıpkı üstelik pus olunca dağ oldu umudumuzu yitirmedik. Rabbimize şükürler olsun arkalama eden bize kere gösteren herkesten sesimizi duyuran İhlas Marifet Ajansı’ndan ekibinden, Ömer Özkan öğretmen’dan Cenabıhak razı olsun. Yavrum gitti ilkinde parmakları eğikti gitti, geldi baktım iyileşmiş haddinden fazla sevindim” dedi.

Vücudunun birçok durumunda yanık olmasın rağmen Fatmanur, parmaklarının iyileşmesinden sonradan koşmayı dört gözle bekliyor.

Share: