BBP Umumi Başkan Yardımcısı Keder, Erzurum’da partisinin İl Divan Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Nazik Irtibat Partisi Umumi Komutan Yardımcısı Uğur Endişe, partilerinin serencam tıpkı yılda uzuv sayısını yüzde 400’ün üstünde artırarak 2023 seçimlerine genişlik bereketli şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Keder, Erzurum’birlikte partisinin “Genişletilmiş İl Meclis Toplantısı”nda, yaptığı konuşmada, BBP’nin sonuç benzeri yıldaki uzuv sayısının muhteşem ölçüde arttığını söyledi.

TBMM’ye sarmak istediklerini tamlayan Endişe, “Partimiz, 2023 seçimlerine Halk İttifakı içerisinde kişi adı ve amblemiyle girecek. Partimizi eskimemiş seçim kanunu ve siyasal partiler kanununun getirdiği avantajları yeryüzü bereketli şekilde kullanarak TBMM’de göreceksiniz ve yeryüzü ferah şekilde katakulli edilecektir.” dedi.

Endişe, seçime sunma ongun şekilde hazırlanan partilerden biri olduklarına değinerek, şunları kaydetti:

“Serencam tıpkı yılda organ sayısını yüzde 400’ün üzerinde, teşkilatlarını bile yüzdelik 60’ın üstünde artırarak seçime en dolgunca şekilde hazırlanan siyasi partilerden biriyiz. Bu açıdan Rum insanımızın gösterdiği bağ ve alakaya müteşekkiriz. Ülkemizde çetin manada hesaplı ağırbaşlılık var. Bu sıkıntıları Aşkale ilçemizi müzakere ettiğimizde dile getirdik. Bu konuda alçak anlamda hayvancılık ve tarımla uğraşanlarla konuştuğumuzda devletimizin üzerine düşeni yaptığı halde desteğini artırması gerekiyor. Hükümetimizden, özellikle çiftçilerimizden mazot ve gübreden ÖTV indirimi yapmasını irade ediyoruz. Biz doğrunun yanı sıra, yanlışın karşısındayız.”

Keder, minimal ücretin baştan hesaplanması gerektiğine meni ederek, “Ülkemizde 12 milyonu aşan minimal ücretlimizin hakikaten ücretlerinin akıbet sahn pahalılığına göre hesaplanarak verilmesi, ücretin artırıldığı zamanda işverenin prim ve değişik teşviklerle desteklenmesi gerekiyor diyerek düşünüyorum. Emeklimizin birlikte ayrımsız şekilde. Devletimizin ücretler noktasında tıpkı kamu reformu yapması gerektiğini düşünüyorum.” diyerek konuştu.Share: