Balaban Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Konya’nın Hüyük, Seydişehir, Beyşehir, Yalıhüyük, Halkapınar, Hamam ilçelerinde dahi 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle törenler düzenlendi.

Hüyük Kaymakamlığı önünden törenin yapılacağı Atatürk Anıtı’na tutum düzenlendi.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Ilçebay Hasan Çimer, Belediye Başkanı Mehmet Mahmur Çiçeği, kat amirleri, gaziler ve vatandaşlar Atatürk Anıtı önüne geldi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, çekinmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün fehva ve önemini belirten konuşmanın arkası sıra merasim sonuç buldu.

-Yalıhüyük

Hükümet Konağı uğrunda mevcut Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gedikli Oğuzhan Çelikbaş’ın günün fehva ve önemini anlatan konuşmasının ardından öğrenciler Dişi Delicesine ve Rana Bozkurt koşma okudu.

Ilçebay İbrahim Kalem Erbabı, makamında tebrikleri kabul etti.

Programa Kaymakam İbrahim Muharrir, Belediye Başkanı Hasan Koçer, İlçe Jandarma Başbuğ Vekili Açıkgöz Astsubay Çavuş Halil Esmeray, İlçe Emniyet Amiri Yusuf İbili, siyasal parti temsilcileri, birim amirleri, sivil topluluk yapı temsilcileri katıldı.

Halkapınar

Halkapınar Kaymakamı Hamza Selçuk ve Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Korku duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı Çakıllar Aydos İmam Hatip Itidalli Okulu Müdürü Necdet Boz yaptı. Program öğrencilerin okudukları şiirlerle sona erdi.

Buradaki törenden bilahare Ilçebay Selçuk, makamında tebrikleri akseptans etti.

Seydişehir

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının arkası sıra tırsmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Meram Akgül, günün mana ve önemini anlatan konuşma yaptı.

Kaymakam Deniz Pişkin’in makamında tebrikleri akseptans etmesinin peşi sıra Akyol Mezarlığında kâin şehitlik ziyaret edildi.

Programa, Kaymakam Deniz Girgin, Cumhuriyet Başsavcısı Şayan Yalman Özkubat, Belediye Reisi Mehmet Tutal, İlçe Uyanık Komutanı Salih Yahya Kayırıcı, İlçe Güvenlik Müdürü Cevdet Arıcı, askeri ve sivil erkan ile siyasal parti başkanları, daire müdürleri, muharip gaziler, martir yakınları, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Hamam

Hükümet Meydanındaki törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Sıcak İlçe Bitirmiş Komutanı Hüseyin İmren, günün mazmun ve önemini anlatan müşavere yaptı.

Programa Yunak Kaymakamı Uğur Karahan, Belediye Reisi Ulu Eğlek, Cumhuriyet Altını Savcısı Hasan Garaz, çekicilik ve kat amirleri, gaziler, şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Beyşehir

Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, içtinap etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törenin akıbet bulmasının arkası sıra protokol şehitlik ziyareti yaparak şüheda üzere yakarış etti.

Beyşehir Kaymakam Vekili Hasan Çimer, İlçe Güvenlik Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği’nde kutlamaları akseptans etti.

Törene, Ilçebay Vekili Çimer’in yanında, Belediye Reisi Adaletli Şen, Beyşehir Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mustafa Kıtipiyoz, kat amirleri, güllabi ve polis güçleri teşkilatı mensupları, gaziler, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Derebucak

Hükümet binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra günün mazmun ve önemine ilgili müracaat yapıldı.

Törene, Kaymakam Ömer Uzun Türk, Belediye Reisi Ahmet Gelişmemiş, hava amirleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kulu

Kulu Ilçebay Vekili Cihanbeyli Kaymakamı Fatih Teferruatlı ve Şehremini Tasavvur Ünver yoluyla Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Tevakki Etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kaymakam Etraflı makamında tebrikleri kabul etti.

Merkez mezarlığındaki şehit Arif Mutlu’nun kabri müzakere edildi, İlçe Müftüsü Muhsin Yıldız aracılığıyla yakarış edildi.

Törene Kulu Ilçebay Vekili Cihanbeyli Kaymakamı Fatih Tafsilatlı, Şehremini Hedef Ünver, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Share: