Bakırköy Cumhuriyet Altını Başsavcılığına Hüseyin Sim atandı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

Hakimler ve Savcılar Müesses (HSK), Yargıtay üyeliğine seçilen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız’ın hesabına Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı Hüseyin Gümüş’ü getirdi.

Bakırköy Cumhuriyet Altını Başsavcıvekili Mustafa Mahmur Çiçeği de Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığına atandı.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde doğan Hüseyin Sim (52), 1992’üstelik İstanbul Üniversitesi Ahbaplık Fakültesinden mezun oldu. Gaziantep’te Nizip, Ordu’de Çatalpınar, Bursa’da Keles ile Merzengûş ve Kadıköy Cumhuriyet Altını savcısı olarak görev özne Gümüş, Kadıköy’da Anadolu Cumhuriyet Altını Başsavcıvekili kendisine bile fariza yürüttü.

17-25 Boşluk sürecinde teşkilat ve terörden mesul cumhuriyet başsavcıvekilliği yapan Gümüş, Yargıda Kontak Derneğinin kuruluşunda ve adliyedeki yapılanmasında faal gösteriş aldı.

Basın bürosundan mesul başsavcıvekilliği ve matbuat sözcülüğü da yapan Gümüş, 2017’dahi Silivri Cumhuriyet Altını Başsavcısı, 2018’den sonraları bile 2 yıl süreyle Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı yerine görev yaptı.

Sim, 2020’den itibaren üstelik Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcısı adına fariza yapıyordu.

Share: