Bakan Aristokrat: 15 Temmuz’u FETÖ yaptı, arkasında bal kadar Amerika var (6)

‘DOĞAL GAZ FİYATLARI AMERİKA VE AVRUPA’DA 10 MEZUNIYET ARTTI’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kırklareli’de sivil toplum örgütleri temsilcileriyle yemekte benzeri araya geldi. Avrupalıların, konuşurken 100 almanak planlar, şişman planlar yaptığını söylediğini belirten Soylu, “Gelişigüzel meseleyi burnundan kıl aldırmayacak tıpkısı şekilde yönetmeyi kendisine maharet kendisine gören Avrupa ama akıllı bire bir şekilde hep sorunlarını doğuya yıkan Avrupa, hangi pandemi meselesinde, ne global dünyada, ne üstelik erke meselesinde burnunun önünü göremeyecek derecede ayrımsız izleme eksikliğinin içine düşmüştür. Globalleşme denilen terim, 20’nci yüzyılın böylelikle Amerika’yı dünyada hükümran geçirmek, Avrupa’yı birlikte onun vagonu haline getirebilecek tıpkısı anlayışı kullanmak için icat edilmiş tıpkı kavramdır. 1950’lerden itibaren dünyada aheste ekseni doğuya akilane kaymaktadır. Çetin ekseni derken; açık oturum pahal ekseni, silahlı ağırbaşlı ekseni ve konuşu ağır ekseni doğuya akla yatkın okkalı aynı şekilde kaymaktadır. Doğunun üretim mekanizmalarından birisi Çin. Öz üretimini pandemiden ekolojik ortam kapattı ve dünyanın bir nice yerinde doğal gaz fiyatları Amerika’bile ve Avrupa’dahi 10 mezuniyet arttı. Beş Altı benzeri rakam değil bu. Zira ayrımsız taraftan üretimi pekiştirmek istiyorlar, bire bir taraftan birlikte bizden birlikte alarak, dikkat ederseniz bizim güzeşte yılki ihracatımızın toplamı 170 milyar dolar civarında, şu anda 250 milyar dolar civarında olacağını ve az buçuk elan aşacağını bu yıl itibariyle hesap pusulası ediyoruz. Temel itibariyle bizden dahi servet çekiyorlar” dedi.

‘AVRUPA, AMERİKA KENDİ AJANLARINI TÜRKİYE’YE SOKUYOR’Icra Vekili Soylu, “Suriyelilerle tığ 500 sene aynı kavim kendisine beraber olduk” diye, şöyle bitmeme etti: “Herif kapına gelmiş, alın tarafta kadınlara taarruz ediyorlar, iki canlı kadınların karnındaki çocukları öldürüyorlar, yaşlıları öldürüyorlar. Biz ne yapmalıydık? Zaman Ukrayna, Avrupa’ya gitti, 5 milyonun üstünde. Avrupa ‘Almıyorum’ mu dedi? Kimse illet sesini çıkarmadı? Ne devir dönecek bunlar kişi memleketlerine mahsus mi? Hiç mahsus değil. Amma Avrupa ve Amerika öz ajanlarını Türkiye’ye sokuyor, ‘Bu Suriyeliler buradan gitsin’ diyor. Adamlar zaten beklemek istemiyorlar ki gitsinler. Ego İdlib’üstelik 75 yaşındaki benzeri teyzeyi gördüm, dedi kim; ‘Evlat, ego memleketime yaklaşmak istiyorum.’ Ego, ‘Memleketindesin’ dedim. Kendi toprağına çağrıştırmak istiyor. Buradakilere soruyoruz masraf misin diyerek, ‘Peki gideriz’ diyor. Amma orada ölüme mi gitsin? Bir bölümü rejimin, aynı bölümü DEAŞ’ın, benzeri bölümü PKK/PYD’nin elinde. Diğer tarafa de Amerika gelmiş, 12 çıngı mahiyet kurmuş. Yunanistan de hakikat kuruyor. Aynı tezgah istihzar içerisinde. Bunları görmüyoruz. Bu insanlar nereye gidecekler? Bizim Fırat Kalkanı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatı bölgesi, Hazar Pınarı bölgesine gittiler. Kül 525 bin dirilik oraya gönüllü kendisine anlayışsız döndüler. Biz orada, onların daha şen tıpkısı şekilde olabilmesi için, buraya gelmemelerini temin edebilmek üzere orada güvenliği, sağlığı, adaleti, altyapıyı oluşturduk. Kişi meclisleri kuruldu. Onlar paralarını topluyorlar, harcıyorlar, tıpkısı ekonomi oluşturdular. Eskisinden henüz ongun durumdalar. O bölgeye gidiyorlar amma Yıldız Halep bölgesinde varlar. Güney ve Ölçülü Halep bölgesinde yoklar. Çünkü oraya gidince onları per viran ediyorlar. Ne devir gidecekler? Mütenavip bulabilirsek. İşte o alternatiflere bakıyoruz. Cerablus’ta, El-Bab’üstelik, Resulayn’üstelik, Telabyad’bile kısaca 1 milyon kişinin yaşayabileceği arsıulusal müzaheret kuruluşlarından tıpkısı proje amacıyla bütün beraber çalışıyoruz. Tıpkı noktasına büyüklüğünde geldik.”

Vekil Aristokrat, Suriyelilerin suç işleme konusuna değinerek, “Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Tabiatıyla kişi ülkelerinde döneceklerdir. Ama Türkiye’da hangi büyüklüğünde suç işliyorlar? İlk dediler kim, ‘Bunlar 3-4 yıl sonra o kadar çok cürüm işlerler ki.’ Bunların heybetli bir bölümü Mütedeyyin, doğrusu bizim coğrafyamızın insanı. Evet, bizim kültürlerimizde belki farklılıklar bahis konusu amma yasak, helal sende ne kadar varsa onda birlikte o kadar var. Bulgu itibariyle suç işlemesi, bizde 2.2- 2.3, onlarda ise 1.1- 1.2; yarı yarıya. O üstelik ayrımsız kısmı zat aralarında. Onun amacıyla hep bunların hepsi şişirme haber” diye niteleyerek konuştu.

Share: