Aziziyeden miniklere kayak eğitimi

Aziziye Belediyesinin çocuklara müteveccih kendisine yürüttüğü kayak eğitim kurslarına bir yenisi elan eklendi. Erzurum Kayak Kulübü işbirliğiyle yürütülen Kar Taneleri isimli projeden bu yıl birlikte Aziziyeye ilişkin köylerdeki ayrıntılar faydalanıyor. Dinlence sonuna büyüklüğünde 200 çocuğa ski eğitimi verilmesinin planlandığı proje kapsamında evvel girişim eğitimler tamamlanırken, minik kayakçıların sertifikalarını bile, Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan ile Türk Kayak Vakfı ve Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil alay malay dağıttı.

Köylerdeki Çocuklara Ski Eğitimi

Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, anadan görme ayla getirdikleri Kar Taneleri isimli proje ile bugüne büyüklüğünde yüzlerce çocuğu Palandökenle tanıştırıp ski eğitimi verdiklerini söyledi. Yemeden Içmeden pandemi sebebiyle meydanlık sunulan projeye bu sene yeniden start verdiklerini kaydeden Başkan Orhan, Erzurum Kayak Kulübü işbirliğiyle yürüttüğümüz projemizde bu yıl Palandökenle karye çocuklarımızı buluşturduk. İlçemize kapalı olan ve mahalle statüsüne kavuşturulan köylerimizden belirlediğimiz çocuklarımıza açıklık tatili hediyesi namına eksper öğreticiler nezaretinde ski eğitimi verdik diye niteleyerek konuştu.

Sosyal takı projesi

Bunun aynı zamanda tıpkı toplumsal sıkıntı ve farkındalık projesi olduğunu vurgulayan Başbuğ Muhammed Cevdet Orhan, Şu ana kadar kayak eğitimi verdiğimiz torunlar arasından sonradan ski sporuna yönelen çocuklarımız dahi oldu. Bu yolla çocuklarımıza hem Palandöken ve kış sporlarıyla ilgilendiren farkındalık kazandırdık, hem dahi onlara ski yapmayı öğrettik. Bu sene de uzaklık tatili sonuna kadar 200 çocuğumuza kayak eğitimi vermiş ve projemizi başarıyla sonuçlandırmış olacağız. Türk Kayak Vakfımıza, Erzurum Ski Kubülümüze ve Değerli Başbuğ Atakatan Alaftargile sergiledikleri işbirliği yaklaşımından ufuk teşekkür ediyoruz dedi.

Geleceğe yapılan yatırım

Erzurum Ski Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil da, Aziziye Belediyesi ile kolektif yürüttükleri bu projenin haddinden fazla manidar ve zer olduğunu ifade ederek, Aziziye Şehremaneti Başkanımız Sayın Muhammed Cevdet Orhana, böyle bir projeyi hayata geçirip devamlılık kazandırdığı amacıyla teşekkür ediyoruz. Zira çocuklarımıza verdiğimiz ski eğitimi, esasen geleceğimize yaptığımız aynı yatırım anlamı taşıyor. Emek veren herkese teşekkürname borçluyuz şeklinde konuştu. – ERZURUM

Share: