Ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı musahabe etti

Cumhurbaşkanı Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Ilçebay Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı ülfet etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Nasıp Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz ilçe merkezinde esnaf ve vatandaşlarla tıpkısı araya gelen Kaymakam Erdoğan, henüz sonra martir kabirlerini mülakat etti. Ayağının tozuyla ahali arasına müdahil ilçebay Erdoğan, vatandaşlardan kül kerte aldı.

Ilçebay Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilişik mesajında, “Ülkemizin genişlik güzelce ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve başlarken, sizlere bakım etme fırsatına ehil olmanın öz saygı ve mutluluğu içerisinde eksiksiz Halfetili vatandaşlarımızı bağlılık ve saygıyla selamlıyorum. Görevimizi ifa edeceğimiz süre içerisinde, yurttaş odaklı hizmet anlayışı gereği, kamu hizmetlerinin canlı, adaletli ve tarafsız ayrımsız şekilde vatandaşlarımıza genişlik basit ve çabuk benzeri şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Kül iş arkadaşlarımla, evcil yöneticilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve kaymakamlık basın mensubu arkadaşlarımız ile tıpkı kadro olarak kopça işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin bol bolamat seviyesinin yükseltilmesi ve henüz yaşanır ayrımsız Halfeti amacıyla çalışmaların, önceliğimiz olacağını ifşa etmek isterim. Bu his ve düşüncelerle benden önce görev fail meslektaşlarım ilkin almak üzere, bugüne büyüklüğünde ilçemize bakım eden, görevli veya gönüllü herkese teşekkürname mesabe, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime sağlık, hayat ve mutluluk dolu eyyam diler, düzentileme arkadaşlarıma da çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine vadi verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’üstelik dünyaya mevrut Ilçebay Erdoğan, önceki ve ılımlı öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Yöntem Bilimi ve Amme Idaresi bölümünden mezun oldu. Tıpkısı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Yöntem Bilimi ve Arsıulusal İlişkiler bölümünü tamamladı. Üniversite öğrenimi boyunca türlü sivil cemiyet kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Tıpkısı yıl süreyle Umum Bankası’nda fariza yaptıktan sonraları İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla açılan kaymakam adaylığı sınavını kazarak, 2018’de mülki idare amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde ilçebay vekili adına fariza yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde denet stajını adına getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde kurgu eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: