Avcılar’da İSKİ çalışmasında bostan duvarı hasar gördü, yağmur suları evin içine doldu

Avcılar’dahi geçtiğimiz cumartesi haset faaliyet eden İSKİ, iddiaya göre sokak üzerindeki ayrımsız lüp bahçe duvarını çatlattı. Bu sabahleyin ise İstanbul genelinde etkisini gösteren sağanak yağmur sonrası sokaklardan taşan yağmur suları, ara duvardan sine sızarak lüp içine girdi. Akarsu ile kaplanan lüp zemininde eşyaların iri benzeri kısmı kullanılamaz ağıl geldi.

Edinilen bilgiye göre, İSKİ’ye sınırlanmış ekipler geçtiğimiz cumartesi günü Avcılar Gümüşpala Mahallesi’nde rögar yenileme çalışması yaptı. Mesai sırasında sokak üzerinde bulunan bir habbe bostan duvarı çatladı. Şehremaneti ekipleri faaliyet yaptıkları alanı iddiaya bakarak 10 bölüm bilahare gelip tamamen kapatacaklarını söyledi ancak bu sabahleyin İstanbul genelinde etkisini gösteren yağmur sonrası rögardan taşan sular bahçe duvarındaki çatlaklardan lüp içine doldu. Yağmur suyunun 50-60 cm yüksekliğe çıktığı evin süresince eşyaların az daha cümlesi kullanılamaz ağıl geldi.

İSKİ çalışmasında bostan duvarı hasar gören ve yağmur suları evine giren Nedim Algan, “Cumartesi sabahı kazmaya başladılar. Kullanılmamış aynı rögar koydular oraya. Kazı yaparken bostan duvarı var, onu çatlatmışlar. Dediler kim 10 periyot sonra gelip bu kazdığımız yeri kapatacağız. Sabah saat 10.00 kadar caddenin üstü kırcı suydu. Rögarlar kapanmış. Böyle olunca bile yağmurun suyu bostan duvarından akıllıcasına benim bahçeme akmaya başladı. Sonrasında habbe içine girdi. Ben geldiğimde bahçede kısaca 50-60 cm akarsu vardı. İçeride orostopolluk, çekyat, parafin yük hepsi sudan beis gördü” dedi. – İSTANBULShare: