Aşağıköy’e Vekil Dönmez’den doğalgaz müjdesi

Bilecik’in geçtiğimiz günlerde yapılan referandumda 13’üncü mahallesi olan Aşağıköy’e Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den doğalgaz müjdesi geldi.

Bilecik merkeze 10 kilometre uzaklıkta olan bin 87 nüfuslu 693 seçmenin bulunduğu Aşağıköy köyünün uray hizmetlerinden faydalanabilmesi amacıyla köy sakinleri, imza toplayarak valiliğe başvurdu. Valiliğin talebi gönderdiği Faziletkâr Seçme Yerleşmiş de Aşağıköy’ün mahalle statüsüne alınması amacıyla plebisit yapılması kararı alındı. Gestalt kaza intihap kurulunca geçmiş Aşağıköy’de kurulan sandığa giden 490 seçmenin 398’ü ‘Evet’, 92’si’ ‘Hayır’ oyu kullandı. Bilecik Belediyesi teşrinisani ayı sedir toplantısında yapılan oturumda Bilecik’in 13’üncü mahallesi Aşağıköy olması düşünce birliğiyle kabul edildi.

Bakan Dönmez’den erim

DOĞRU Öğür Bilecik İl Başkanı Serkan Saika ve organizasyon üyeleriyle karye statüsünden mahalleye geçen Aşağıköy’e bir ziyaret yaptı. Aşağıköy Muhtarı Salih Yıldız ve mahalle sakinlerini düğün salonunda dinleyen Başbuğ Sebep, doğalgaz talebi üzerine Bilecikli olan Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i telefonla aradı. Dönmez, Aşağıköy’ün mahalle olmasından dolayından kutlama ederken, arz gücük zamanda mahalleye doğalgaz gelmesi için çalışmaların başlatacağı talimatını verdiğini söyledi.

Bu güzel bilgi mahalle sakinleri aracılığıyla alkışla ve sevinçle karşılandı. – BİLECİK

Share: