Aristokrat: Türkiye’de 100’e andıran terörist kaldı

 

Büyükelçiler Konferansı ve Antalya Diplomasi Forumu’nun, Türkiye’nin geldiği noktayı, özünü çok gür anlatım ettiğini ve Anadolu’yu küresel tıpkısı kanı merkezi haline getirdiğini tamlayan Süleyman Soylu, diplomasi formunun içeriğinin doldurulmasıyla ilişik uğraş ortaya koyan herkese teşekkür etti.

Aristokrat: Kafile meselesi bitmeyecek

Toptan aktörlerin yetişemediği, çözemediği problemlerin, “pandemi süreci ve etkileri, kafile, erke krizi ve bunların oluşturduğu hesaplı süreçler” olduğunu dile getiren Bakan Aristokrat, Batı’nın kafile, erke krizi ve ekonomik süreçler konusundaki tavrını eleştirdi. Soylu, dünyadaki üretim sistemlerinin değiştiğini, göç meselesinin bitmeyeceğini, henüz farklı tıpkısı duruma evrileceğini ve başka bir nice içtimai olayın bitmeyeceğini rapor etti.

Acun genelinde mızrap akışı

Dünyada toplumsal iletişim araçları platformlarıyla uluslararası bakir bire bir vesayet sisteminin oluşturulduğuna değnen Bakan, mali suçlar problemi ve uyuşturucu meselesinin bile gündemde olduğunu savundu.

Acun genelinde akıbet ayrımsız yıldaki eroin akışına değinen İçişleri Bakanı Aristokrat, Taliban’ın iktidara gelmesinden sonradan Afganistan’dahi afyon ekiminin azaldığına meni etti. Aristokrat, “Afganistan-İran hattından Türkiye’ye giren eroin, afyon miktarında azalma var ve rotayı değiştirdiler. Rotayı Akdeniz hattı üzerinden Avrupa’ya ulaştırmaya çalışıyorlar. Biz bunu şüphesiz anlıyoruz? Zira Avrupa’daki eroin fiyatının yükselmediğini, umum tersi bulunduğu noktadan az buçuk henüz düştüğünü, yani Türkiye üzerindeki yakalamaların haddinden fazla iri benzeri etkisi olduğunu görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘Türkiye’ye giriş yapan yıldırıcı sayısı zaman 46’

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesinin kararlılıkla süreceğini vurgulayarak yıldırı örgütünün Türkiye’de 2018’dahi sayısı 3 bin 867 olan telsiz konuşmalarının demin 29 olduğunu ve 2018’birlikte 408 olan Türkiye’ye methal özne yıldırıcı sayısının zaman 46 olduğunu bildirdi.

Barhana, birleştirme kaçakçılık ve çizi güvenliğine müteveccih tedbirlere ilgili bilgelik veren Icra Vekili, Irak’ın kuzeyi ve Suriye’ye yönelik operasyonlar yapılınca yıldırı örgütü PKK’nın alternatif bölgeler oluşturmaya çalıştığını aktardı.

‘Saldırılar yüzdelik 95 azaldı’

Soylu, Türkiye’den çizgi dışına revan terörist sayısının 2015’te 5 bin 584, sabık sene 51 ve bu sene dahi şu ana büyüklüğünde 30 olduğunu bildirerek, “Ayrımsız yılda binlerin üstünde eylem engellenirken şu anda engellenen gösteri sayısı 102’ye, terör örgütünün saldırıları da yüzdelik 95 azalarak çokça bir iki bire bir noktaya gelmiştir. Saldırıların koca benzeri bölümü birlikte sınırlardan mevrut tacizlerdir” dedi.

‘Jandarmada profesyonelleşme yüzdelik 90’lara çıktı’

Jandarmada profesyonelleşmenin yüzdelik 32’den yüzde 90’lara çıktığını, bu oranının sahil güvenlikte yüzdelik 100 olduğunu aktaran Aristokrat, “Türkiye’da 100’e andıran terörist kaldı ama bu, dakikasında seçkin molekül tamam emretmek değildir. Meselelere hesaplı bakmalıyız, makul aynı ölçekle bakmalıyız ve doğru benzeri ölçekle bitmeme ettirmeliyiz. Mücadelemizden de herhangi bir et kafalı aşama atmamalıyızdiye konuştu.

Son 5 yılda 361 bin hayat hudut dışı edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Avrupa ve Türkiye’nin hudut dışı ika çalışmalarına ilgilendiren bile “Türkiye’den 703 bin 80 can Avrupa’ya geçmiş. Türkiye’den 361 bin kişiyi son 5 yılda sınır ötesi etmişiz. Avrupa’nın toplam hudut dışı ika oranı yüzde 18’dir. Bizim mecmu hudut dışı ika oranı yüzde 57’dir. 2 milyon 650 bin kişinin sınırlardan girmesini engelledik” dedi.

Akar’dan teröristlerle savaşım açıklaması

 

7 yıldırıcı etkisiz hale getirildi

 

Terör örgütlerinden ABD’ye davet: Türkiye’nin operasyonlarını durdurun

 

Teröristlerin kullandığı 2 melce imha edildi

 

Pençe-Kilit Operasyonu’nda 4 yıldırıcı aylak arkaç getirildi

 

Misyon Karayılan’ın özel görevlendirdiği 2 terörist öldürüldü

 

Share: