Ardahanlı esnaf iştirakçi sıkıntısı yaşanıyor

Ardahanlı esnaf işçi sıkıntısı yaşanıyor

ARDAHAN – Ardahan’üstelik tıpkı çokça işyerinin camında “Bay-bayan iştirakçi alınacaktır” bağlanmış kağıtlarla iştirakçi aranıyor.

Ardahan’da işyeri sahipleri, işyerlerinde harıldamak için eleman aradıklarını amma kentte öge bulamadıklarını söyledi. Etkin bulunamadığı amacıyla çalıştıran iştirakçi ithalatını telaffuz etmeye başladı. Ardahan form ve ilçelerinde çalışacak nitelikli ve düz öge bulunamıyor. Domestik gazetelerin âdem kaynakları eklerine bakıldığında yüzlerce ‘eleman aranıyor’ ilanı bulunuyor, ancak eleman hele da kalifiye öge ulaşmak imkansız. Gazetelere verilen sayfa sermaye ilanlar birlikte deva olmazken işyeri sahipleri işyeri camlarına ‘eleman aranıyor’ yazısını asmaya başladı.

İşletme sahibi, Deniz Özer, “Aylardır öge sıkıntısı yaşıyoruz. Şu anda işletmelerin birçoğunun camında ‘öge aranıyor’ yazısı banko vardır. Kalifiyeli elemandan daha çok vazgeçtik, alışılagelen çırak öge da bulamıyoruz. Ardahan’bile bu konuda balaban sıklet var. Kim diyorsa hareket yok bu doğru değil ‘iş var öge bulunmayan’ dedi.

Soner Bay ise öge sıkıntısını üniversite öğrencileriyle gidermeye çalıştıklarını söyleyerek, “Servis elemanı veya maharetli kabilinden uzaklık elemanlarını bulmakta zorlanıyoruz. Herhangi Bir sene bu sıkıntıyı yaşıyorduk amma bu periyot henüz ciddi. Onun üzere Üniversitenin açılmasını bekliyoruz. Yarı zamanlı eleman çalıştırabilmek üzere. Personel konusunda balaban tıpkısı sorumluluk var. Bu aksiyon benzeri şekilde çözülmeli çünkü gelişigüzel iş yeri tıpkı sorunu yaşıyor” dedi.

Share: