Ardahan siyasa: MHP’li Kaşıkçı: “Ten ve Süt Kurumu Ardahan’da bey noktası kurmalı”

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Cilt ve Benzin Kurumunun Ardahan’birlikte aynı satma noktası kurmasını istedi.

Kaşıkçı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, MHP Umumi Başkanı Izzet Bahçeli’nin talimatıyla Ardahan’ın köylerine musahabe gerçekleştirdiklerini, vatandaşlarla tıpkı araya gelerek talepleri dinlediklerini söyledi.

Ardahan’ın hayvancılıkta yetişkin şehirlerden birisi olduğunu belirten Kaşıkçı, şehrin tarımda da oylumlu hakikat olması noktasında, aynı potansiyelinin bulunduğunu belirtti.

Ardahan’daki bütün tarım arazilerinin toplulaştırma ile ait sorunlarının aynı zaman önce çözülmesi gerektiğinin altını çizen Kaşıkçı, vatandaşın taleplerine ait şu ifadeleri kullandı:

“Ardahan’üstelik besicilik yapan vatandaşlarımızın, binbir zahmetle yetiştirmiş oldukları hayvanlarını, devletimizin heybetli ayrımsız kurumu olan Ten ve Benzen Kurumu (ESK) aracılığıyla feda etmek istediklerini belirtmek isterim. Ten ve Benzen Kurumunun Ardahan’da ayrımsız toplu satma noktası kurması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın elan uyguna arpa ve darı alması amacıyla Yer Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ardahan’da devreye girmesi gerekiyor. ESK ve TMO’nun Ardahan’birlikte devreye girmesiyle alay malay, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız, henüz uygun fiyata yem alacaklar, aracıları aradan çekerek, hayvanlarını direkt Cilt ve Benzin Kurumuna satmış olacaklar.”

Share: