Ardahan ruzname haberleri | Ardahan Valisi Öner, sarsıntı bölgesindeki incelemelerine bitmeme etti Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Göle ilçesinde depremden etkilenen köylerde incelemelerini sürdürdü.

Eski taş cesametli evlerin hasar gördüğü ilçeye ilişkin köylerde, 27 Eylül’da meydana mevrut 5 büyüklüğündeki zelzele sonrası vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor.

Bu çerçevede halen evlerine girmekte bulut zinde vatandaşlara İl Afet ve Acil Müdürlüğünün (AFAD) verdiği 650 çadırın kurulumu tamamlandı.

Vali Öner, vatandaşların taleplerini kıymetlendirmek ve yapılan çalışmaları yerinde yolmak üzere Balçeşme köyündeki Afet Eş Güdüm Merkezini müzakere etti.

Ardından depremden etkilenen Küçükaltunbulak ve Koyunlu köylerinde incelemelerde bulunan Öner, vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi.

Öner, araştırmalar sonrası AA muhabirine, yapılan çalışmaları henüz geçmiş olduğu kabilinden yeniden durumunda intizar etmek amacıyla köylere geldiğini anlattı.

Vatandaşların yeni taleplerini değerlendirdiklerini belirten Öner, şunları kaydetti:

“Azamet olarak vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya müteveccih çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüz kış, vatandaş devletin ısıdam elini hissetmeli. Biz dahi bunun gayretindeyiz. Zira yaşanan olaya ilişik yıpranmamış kâm ve öneriler geliyor, tığ de bunları çabuk ve hassasiyetle namına getirmeye çalışıyoruz.”

Share: