Anonsör Sabah Yeli Tümer’den sakat partneri Pakize Suda’ya veda: Bırakıp gideceğin aklıma gelmedi

Geçtiğimiz aylarda demans teşhisi konulan ve tıpkısı süredir hastalıklarla boğuşan adlı oyuncu ve edip Pakize Suda, 70 yaşında beyne pıhtı atması sonucu hayatını kaybetti. Suda’nın ölümü gündeme otururken benzeri çevrim gelişigüzel “Lütfen Bu Konulara Girmeyelim” isimli program yaptığı Saba Tümer’den üstelik paylaşım gecikmedi.

“BİZİ BIRAKIP GİDECEĞİ AKLIMA GELMEZDİ”

Instagram hesabından Pakize Suda ile tıpkısı telefon görüşmesini yayınlayan Sabah Yeli Tümer, şu notu düştü: “Elvan teker tekerlek eksiliyor, Pako’nun gidişi üstelik yaraya sodyum klorür arsız adeta. Pako tıpkısı zamanların Güzel Meyhanesi’nde efsaneydi, bilahare yıllarca yer yazılarıyla güldürdü. Tığ bile gelişigüzel televizyon programı yaptık ve çokça eğlendik. çalışkan, şen şakrak, ayrımlı bire bir zekası olan hususi ayrımsız kadındı. İki yıl sürdü izlence amma tığ onunla her daim birlikteydik. O AVM senin bu AVM benim gezip duruyorduk çokta eğleniyorduk bu arada. O benim ökçeli ayakkabılarla dolaşmamla numara geçiyordu, arabada tarz söylediğimde sesim çokça elem olduğu için ‘Bu şarkıyı sonuna büyüklüğünde bilmiyorsundur inşallah’ diyordu. O kadar sunturlu vakitler geçirdik ki bir anda kâffesi gözümde canlandı. Seçkin gidenle biraz elan eksiliyoruz, Pakize Suda’nın dahi bütün hayatımızda olacağını, bütün bizi güldüreceğini düşünürdüm. Bizi bire bir bölüm bırakıp gideceği aklıma gelmezdi. Nurlar süresince yat Pako’m seni haddinden fazla özleyeceğim…”

70 yaşında hayata gözlerini yuman Pakize Suda’nın Sezen Aksu’dan istediği vasiyeti ortaya çıktı: Benim üzere hatıra ormanı yaptır Aktör ve yazar Pakize Suda, 70 yaşında yaşamını yitirdi

Share: