Alkollü kullandığı ön aracıyla ilçe özne Belediye Reisi pişmanlığını dile getirdi

Kırklareli’nin İnece Beldesi Belediye Başkanı Şahabettin Vardar, kullandığı rahatlık arabasıyla geçirdiği trafik kazasına ilgili bu şekilde anılmak istemediğini, vatandaşlardan defo dilediğini belirtti.

Vardar, benzeri restoranda düzenlediği matbuat toplantısında, ilkgüz ayının ilk haftasında aynı restoranda planlı yemekli güruh sonrası evine gittiği esnada trafik kazası geçirdiğini hatırlattı.

Toplantıda alkol aldığını tabir eden Vardar, şoförü mezun olduğu üzere yan arabasını kendisinin kullandığını belirtti.

Evine gittiği sırada önüne kapik çıktığını ve çarpmamak için frene bastığını encam süren Vardar, şöyle bitmeme etti:

“Kararlı yolda 50-60 kilometre hızla gidiyordum çok dolgunca hatırlıyorum. Önüme kapik imdi ve köpeğe vurmamak için frene bastım kaydı. Halk frenini çektim bu el üstelik kaydı araba. Köpeği kurtardık. Evime 200 metre büyüklüğünde meydanlık kalmıştı.Tabii bu şekilde hatırlanmak istemezdim. Bu konuyla ilgilendiren halkımızdan kusur diledim, yapmamam gerekiyordu ancak şoförüm de o dönme izinliydi. Soruşturmada gelişigüzel sav bulunmayan. Bizlerin bile zaafları olabiliyor, hatalarımız olabiliyor. Bizde insanız.”

Vardar daha sonradan toplantıda 8 almanak belediye başkanlığı görevi sürecinde yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı.

Olay

İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar belediyeye ilişkin 39 YANLIŞSIZ 328 plakalı ön ara bulucu ile İstasyon Mahallesi’nde trafik kazası yapmış, hafif yaralanarak ambulansla Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılmış, tedavisi sonrası taburcu edilmişti.

Kırklareli Valiliği üstelik bu kapsamda 6 Eylül tarihinde Vardar’ın hizmet aracını “hizmet dışı ve alkollü kullandığı” iddiasıyla inceleme başlatmıştı.

Share: