Aleyna Tilki’ye Ödülünü Orhan Gencebay Verdi

Head&Shoulders’ın bu sene ikinci defa temel sponsoru olduğu Head&Shoulders NR1 Video Çalgı Ödülleri’nde müziğin tıpkısı numaraları ödüllerine kavuştular. Saz Kenti Kuşadası’nın katkılarıyla Oligark İstanbul’üstelik planlı merasim birbirinden tınlamalı ve delici performanslara bile sahne oldu.

Gecenin sunuculuğunu Alp Kırşan ve Gayrı Ulusoy üstlenirken, Mavi Halı röportajları ise Senem Kültürlü ve Valör Korkulu marifetiyle gerçekleştirildi. Kahkaha Yener’in açılış şovu ile başlayan gece, Behzat Gerçeker yönetiminde Enbe Orkestrası, Mabel Matiz, Düzgü Ender, Semicenk, Arem Özgüç ve Arman Okumuş performansları ile bitmeme etti. Show TV’de yayınlanacak bergüzar gecesi Yiğit Kırşan ve Ayrıksı Ulusoy’un sunumlarıyla ekrana gelecek.

Özel bir davetle gerçekleşen Orhan Gencebay, Ayhan Sicimoğlu, İzzet Salt, Aleyna Tilki, Sinan Akçıl ve Para Göz, kabilinden enstrüman dünyasının önde mevrut isimlerinin akış ettiği gecede bu yıl ilk defa açılan “Head&Shoulders Yükselen Yıldızlar” kategorisinde ise başarıları, yetenekleri ve özgüven hikayeleriyle esin veren zinde sanatçılar Alper Erözer, Irmak Arıcı ve Berkay Altunyay ödüllerine mülaki yıldızlar oldular.

Toplam on altı kategoride ödülün verildiği geceye sanatçıların üzüntü ve fon performansları nitelik vurdu. Gecenin sürprizi ise “Bildirme İyi Kadın Şarkıcı” seçilen Aleyna Tilki’nin ödülünü Orhan Gencebay’ın elinden alması oldu. Gencebay, Aleyna Tilki’ye “Seni seviyorum ve strateji ediyorum. Bu ödülü sana verdiğim için haddinden fazla sevindim” dedi ve zihayat sanatçıya destek verdi. Ödülünü alırken iri coşku yaşayan Aleyna Tilki ise “Bu ödülü sizin elinizden ahzetmek benim için onurdur” diye bedel verdi. Bire Bir sahnede Orhan Gencebay üstelik “Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü”ari Uca Karacan’nın sekiz yaşındaki oğlu Ercüment Karacan’nın elinden aldı.

Oyuncu Im Yenenler’in eşi olan Berfu Yenenler’de gecede “Yeryüzü İyi Influencer” ödülünü aldı. Ödülünü Behzat Gerçeker’den alan Berfu Yenenler’e eşi Yapıt Yenenler’in geceye sebep gelmediği sorusu konusunda “Yapıt maatteessüf evde çocuklara çağrıştırmak zorunda, o buraya gelseydi ego gelemezdim” dedi.

İşte Müziğin 1 Numaraları;

Bildirme İyi Koca Şarkıcı: Mabel Matiz

Yeryüzü İyi Avrat Şarkıcı: Aleyna Tilki

Sunu İyi Yol: İrem Derici & Alper Atakan Affeder mi Amor Bizi

Yer İyi Rap hanende: Düzgü Ender

Sunma İyi Rap Yır: Sefo – Tutsak

Bildirme İyi Klip: Edis – Arıyorum

Arz İyi Ecnebi Hanende: Yakarış Lipa

Arz İyi Influencer: Berfu Yenenler

Arz İyi Grup: Madrigal

Arz İyi Rock Şarkıcı: Fatma Turgut

Sunu İyi Ikili: No.1 ft. Ferişte Mosso – Sakat Mütezayit Sigara

Genişlik İyi Aranjör: Arem Özgüç & Arman Işıklı

Bildirme İyi Depar: KÖFN

Arz İyi Performans: Hazal Kayaç & Zeynep Bastık

NR1 Özel Ödül Zihayat Yetenek: Semicenk

NR1 Müziğin Efsaneleri Özel Ödülü: Orhan Gencebay

Share: