Akşener, Mersin’de “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programında konuştu Açıklaması

İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener, “Bu ağır sıklet yükler bütün bizimse, tığ kadınlarınsa şayet, o ahit bu yükleri taşıyan bu bedenler bittabi müstelzim saygıyı, ihtimamı, gücü elde etmeli.” dedi.

Akşener, Mersin’i Kalkındırma ve Tesanüt Derneğince Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde planlı “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programındaki konuşmasında, maktul kadınları andı.

Bergen’in, Özgecan Aslan’ın, Emine Bulut’un acısının devam ettiğini belirten Akşener, “Bu dokunaklı yükler bütün bizimse, biz kadınlarınsa eğer, o ahit bu yükleri haiz bu bedenler elbette müstelzim saygıyı, ihtimamı, gücü elde etmeli.” diye konuştu.

Akşener, Anadolu’birlikte milli mücadelenin önceki ateşini kadınların yaktığını tabir ederek, ülkeye demokrasinin birlikte kadınlar sayesinde geldiğini söyledi.

Türkiye’dahi 2023’te yapılacak seçimlerin makro olduğunu aktaran Akşener, “Bu seçimi yok etmek zorundayız. Bu seçimi kaybedemeyiz.” ifadesini kullandı.

Çeşitli gösterilerin sunulduğu ve şiirlerin okunduğu programda Akşener’e, mor cepken hediye edildi.

Programa, Mersin’de 2015’te okuldan çıktıktan sonraları evine gitmek amacıyla bindiği minibüste öldürülen Özgecan Aslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Arslan üstelik katıldı.

Share: