AKŞENER: BIR TANE KOCA SİSTEMİNİN KONUŞULDUĞU SONUÇ SEÇİMDİR

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Fırka eylemek seçmene imtina etmek demektir. Vekil sisteme geçişin konuşulduğu, bir tane kayırıcı sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş analizör üzerinden rakiplik edildiği bire bir seçimdir. Biricik insan sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş mebus sistemin konuşulduğu sonuç seçimdir” dedi.

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, havayoluyla Adana’ya, buradan da karayoluyla Mersin’e geçti. Mersin’de partililer yoluyla karşılanan Akşener, önceki yerine partisinin iklim başkanlığını görüşme etti. Milletvekilleri ve partililerin eşlik ettiği Akşener’i mülk binası uğrunda çokça sayıda kişi karşıladı.

‘İNŞALLAH BU SEÇİMİ İRADE KAZANACAK’

Burada partililerle aynı araya gelen Akşener yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“İYİ Tümen’nin birlik mensupları bu milleti başının üzerinde taşır. Bu milletin tercihlerine saygı duyar. Kadınıyla, erkeğiyle ocumak duyarlı. İYİ Öğür söylemek; us demektir, izleme demektir. İYİ Fırka emreylemek çözüm demektir. İYİ Parti gitmek, saf benzeri dil, çekinmek demektir. İYİ Öğür etmek seçmene içtinap etmek demektir. Milletvekili sisteme geçişin konuşulduğu, biricik eş sisteminin ortadan kaldırılacağına dair sözlerin verildiği ve milletin dertleri üzerinden üretilmiş çözümler üzerinden rekabet edildiği benzeri seçimdir. Tek adam sisteminin, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin karşısında güçlendirilmiş vekil sistemin konuşulduğu sonuç seçimdir. Bugünkü ucube sistemin müsebbibi biz değiliz. 2017’de yararlı oyu çıksın diye çalıştık. Gelişigüzel tip eziyete rağmen direndik. Elan bilahare İYİ Öğür’mizi kurduk. Kapatın gözlerinizi İYİ Fırka olmasaydı bugün bu ülkede ne koşuluyor olacaktı? Bugün yarına müteveccih ‘Cumhurbaşkanınız kim olacak’ sözü söylenecek miydi? İşte İYİ Fırka kuruldu, aynı şey değişti, bu ülkede değme şey değişti. Nedeniyle inşallah bu seçimde İYİ Fırka’nin varlığı bu ucube sistemi ortadan kaldıracak. Neyle kaldıracak milletimizin oylarıyla, neyle kaldıracak demokrasiyle, neyle kaldıracak sandıkta kaldıracak. İnşallah bu seçimi bu emir kazanacak.”

Akşener buradan, Mersin’i Kalkındırma ve Tesanüt Derneği’nce planlı ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katılmak amacıyla Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’hangi geçti.Share: