AKŞENER: BIR TANE ÂDEM SİSTEMİNİN KONUŞULDUĞU SONUÇ SEÇİMDİR

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, ayrımsız kol programa süzülmek amacıyla geldiği Mersin’de, Mersin’i Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen ‘Ben Kadınım Umudun Adıyım’ programına katıldı. Mütenevvi gösterilerin sunulduğu ve şiirlerin okunduğu programda Akşener’e, mor cepken ödül edildi. Hediye edilen mor cepkeni giyen Akşener, kadına yönelik şiddetin herhangi bir sabık zaman arttığını söyledi. Akşener, “1 ayda 4 avrat katledildi bu ülkede. Acıların kadını kalkışmak istemiyoruz. ‘Ömrümü kul eyledim’ geçmek istemiyoruz. Anadolu’ya adım attığımızda Türk tarihi kadını değerle doludur. Bu cepkenler azap gören kadının zırhıdır. Zaman bu cepken yok, zira sesimizi duyan bulunmayan. Anlaşılıyor kim hisse senedi kökeninden tığ kadınlara düştü. Temas birimiz bu ucube sistemi değiştirmek üzere sert duracağız, akva duracağız ve burada ferman göstereceğiz. Kadınlarımızın, kızlarımızın, çocuklarımızın acılarına, uğradıkları haksızlığa akıbet vermek amacıyla bu ucube sistemi değiştireceğiz. Bu ucube sistemi tagayyür etmek üzere ‘ben aday değilim’ dedim ve herkesle bir araya geldim. Ziyaretler gerçekleştirdim ve şu zaman üstelik ayrımsız noktadayım” diyerek konuştu.

ÖZGECAN ASLAN’IN ANNESİ SONGÜL VE BABASI MEHMET ARSLAN DA KATILDI

Yaklaşan intihabat üzerine bile koşan Akşener, ‘Bu bizim mebus sistemi konuştuğumuz son seçimdir. Türkiye layemut, Türkiye bitmez ama parlamenter sistemi konuşarak adaleti, demokrasiyi ve liyakati, şeffaflığı, kayırmacılığın olmadığı akıbet seçimi konuşacağız. Zımnında bu intihap kalkmak zorundadır, bu seçimi kazacağız elbette” dedi.

Programa, Mersin’in Tarsus ilçesinde 2015’te, okuldan çıktıktan bilahare evine müracaat etmek amacıyla bindiği minibüste katledilen Özgecan Arslan’ın annesi Songül ve babası Mehmet Aslan dahi katıldı.Share: