Aksaray yerli haberleri… Galebe Partisi Aksaray İl Başkanı Ulak Karaüzüm İstifa Etti

KEMAL ONUR ATALAY

Galibiyet Partisi Aksaray İl Başkanı Ulak Karaüzüm, toplumun inancıyla söz ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan çarkıt İl Toyluk Kolları Başkanı Emrah Dağtekin’in genel başkana mail koruma yapılmasına reaksiyon göstererek toprak yöneticileriyle gelişigüzel ricat etti.

Galibiyet Partisi Aksaray İl Başkanı Savacı Karaüzüm, mülk yöneticileriyle alay malay düzenlediği matbuat toplantısında istifasını açıkladı. Karaüzüm, istifasının gerekçesiyle ilgilendiren şu açıklamayı yaptı:

“Yaklaşık 6 ay önce çıktığımız bu yolda bilcümle mazlumun beraberinde zalimin karşısında olmaya çalıştık. Aksaray halkının çıkarlarını, menfaatlerini korumaya, Aksaray halkının ve Türk milletinin, Türk gençliğinin çıkarlarına engelleme edenlere, bunlara cebin milletin malına çökmeye çalışanlara alın tıpkı siyasi savaş açtık. Geldiğimiz noktada aynı kere ayrımına geldik. Bu öğün ayrımı Aksaray’da daha önceleri bu masadan benim bilgim dışında densiz hangi idüğü belgisiz ayrımsız izah fail, benim tarafımdan atanmayan ve tekrar benim tarafımdan istenmediğini söylediğim daha sonraları genel kalıp aracılığıyla görevden alınan bire bir insan vardı. Emrah Dağtekin, bu bacanak burada 2 şeye açar uzattı. Birincisi toplumun inanç yapısına, yani Cenabıhak inancına, ikincisi Türk milletinin eş değeri olan Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e çevirici uzattı. Ben her şeyden ilk, siyasetten evvel şahsiyeti olan bire bir adamım ve ekibimle yola çıktık. Peki, ani tıpkısı değişmeyen oldu. Fakat kararımdan çevre pişman değilim.”

CHP’Lİ VEKİLİN SÖZLERİ İLE PARTİSİNİ ELEŞTİRDİ

Benim 2 şiarım var ben geçmiş Allah’ın kuluyum. Bilahare Mustafa Kemal’in askeriyim. Bu tek şekilde bozulmaz. Buna alın nerede tıpkı sevgili görürsem mücadeleden da asla ansız durmam. Söz Gelişi sabık hafta Cumhuriyet Altını Halk Partisi’nin benzeri milletvekili Aksaray’a geldi ve bire bir basın açıklaması yaptı. Burada dedi ki, ‘efsanevi besicisi’ dedi. Şimdi ego bile güldüm. Besici deyince efsanevi beslediği beliğ. Ama hayvandan bambaşka şeylerin dahi beslenebileceğini tamam politik hayatımda görmüş oldum. Sayın vekil yakın imdi.

“MİLLETİN İNANCUYLA OROSTOPOLLUK GÇENLERE KALMIŞSA VAY HALİMİZE”

Bu arkadaşı Aksaray tanır. Ben Aksaray’da yaşıyorum. Aksaray halkının yüzüne bakıyorum. Aksaray’dan sorumluyum. Banko Aksaray ile ilişik hangi varsa bittabi benzeri yolsuzluk, utanmazlık ayrımsız dava varsa bunun karşısında olacağımı her zaman anlatım ettim. Demincek bu arkadaşın geçmişi bellidir. Biz bu arkadaşa benim meselem eşhas değil, zatî tıpkısı meselemde bulunmayan olamazda. Elhak benim üzere tıpkı cibin vızıltısı ama şunu söylemeye çalışıyorum. Emretmek istediğim burada 2 kamer önce görevden alınan kişinin yeniden Zafer Partisi Genel Başkanı’nın mümasil koruması olması ve kongremizin hareketli yayınlanmasından sonra Aksaray’da bununla ilişkin bana benzeri sürü reaksiyon geliyor. Bir ülke başkanı gözden çıkarılmış hastalık? Hakeza bire bir boyut var. 2 sana rağmen oluyor. 3 yani bu eş tıpkı sıkı içerisinde çalışacaktı, ülke disiplini içerisinde çalışmadı. Biz kendisine düzgün ayrımsız avlu yaşaması için vesile verdik. Amma bu hoşur benim verdiğim parayla aldığı otobüs bileti ile gidip arkamdan ameliyat çekmeye kalkmışlar. Şayet Zafer Partisi Genel Başkanı’nı destek olmak bunlara kalmışsa bu namına Tengrici diyenlere toplumun, milletin inancıyla dalga geçenlere kalmışsa vay halimize.

Ben bu konuyu temas platformda partinin gelişigüzel kademesinde dile getirmeye çalıştım. Genel başbuğ yardımcılarına, umumi sekretere ve umumi başkanın kendisine bunu izah etmeye çalıştım. Genel Başkan ‘bu benim ferdî takdirimdir’ demiştir. Ego bu konuyla ait Aksaray’da tepki olduğunu söylediğimde üstelik ‘Aksaray’daki aksülamel dediğin nedir? 2 lime gazeteci’ demiştir. Ego üstelik bunun karşısında acziyet gösterecek hem toplumun uğrunda yalçın duruşumu bozacak hem oğlum Alper Tunga, kızım Umay’ın babası olan Haberci Karaüzüm olarak boyun eğecek, dayak uğruna menfaat için rahat mutluluk uğruna duruşunu bozacak tıpkısı koca değilim. Siyasetle var olmadım.”

Share: