Aksaray yerel haberi: CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk: “Toki Temelinde Biriken Suda Hayatını Kaybeden İhsan Şahin’in Dosyası 52 Gündür Savcılığa Gönderilmedi”

KEMAL ITIBAR ATALAY

CHP Aksaray İl Başkanı Şanlı Abbas Ertürk, TOKİ’nin 2019’birlikte başladığı inşaatın temelinde biriken su nedeniyle hayatını kaybeden İhsan Şahin’in dosyasının 52 çevrim geçmesine karşın savcılığa gönderilmediğini belirterek, “Eğer mantinota, üzerini örtme, unutturma kadar benzeri düşünceniz varsa, engelleme taktiği kabil bir yöntem izliyorsanız bundan vazgeçin. O dosyayı kapattırmayız. O dosyada dahi ihmali olanlar çetin cezayı alana kadar birlikte avukatlarımız konunun konusunda gidecek” dedi.

CHP Aksaray İl Başkanı Yüksek Abbas Ertürk, TOKİ’nin 2019’üstelik başladığı inşaatın temelinde biriken su dolayısıyla hayatını kaybeden İhsan Şahin’in sormaca dosyasına ilgili gelişmelerle ilişik basın açıklaması yaptı. Ertürk, şöyle konuştu:

“TOKİ BU KARŞILIK YAZISINI YAZMASA BU DOSYA SAVCILIĞA GİTMEYECEK Mİ?”

“Biliyorsunuz Aksaray’birlikte TOKİ’nin kazdığı temelde aynı ölüm olayı gerçekleşti. 20 Ağustos’ta tıpkı görüngü oldu ve 16 yaşındaki benzeri evladımızı kaybettik. Cumhuriyet Ahali Partisi olarak bu olayın fahri avukatlığını üstlendik avukat arkadaşlarımız yoluyla. Konuyu millî basına taşıdık. Konuyu gündemde tutuyoruz. 20 Ağustos tarihinde olan kazanın dosyası 52 gündür bibi savcılığa iletilmemiş durumda görünüyor. Avukatımız Mısır Yasemini Kadın iki üç haftadır çocuk şubeyle devriye arasında mekik dokuyor en son geçen hafta zor bela şu cevabı aldık “TOKİ’den yazışmalar cevaplar gelmediği üzere savcılığa dosyayı ulaştıramıyor.” TOKİ bu karşilik yazısını yazmasa bu dosya savcılığa gitmeyecek mi? Ben o annenin o babanın gözyaşlarını gördüm. O yavru herhangi birimizin çocuğu olabilirdi ve o bölüm orada ‘Bundan sonradan öz çocuğunu kaybetmiş tıpkı baba kabil savaş edeceğim’ demiştim. Olur aynen bu sorumlulukla bu konuyu izlem edeceğim.

“IŞGAL TAKTİĞİ GİBİ BİR KAT İZLİYORSANIZ BUNDAN VAZGEÇİN O DOSYAYI KAPATTIRMAYIZ”

Emniyete sesleniyorum TOKİ midir? Kimdir seçkin ne karın ağrısıysa bu dosyayı aynı dakika önce karakolda tamamlayın ve savcılığa ulaşsın. 52 gündür isim bire bir kazada, bir ihmalde, tıpkı sorumsuzlukta bibi dosya savcılığa ulaşmamış. Sakın ola bunun üzerini kapatmaya çalışmayın çünkü bu dosyayı benimle bu arada Cumhuriyet Umum Partisinin Genel Merkezi, Umumi Başkanı, Genel Başkan yardımcıları ve avukatlarda strateji ediyor. Şayet mantinota üzerini örtme unutturma gibi aynı düşünceniz varsa uğraştırma taktiği üzere tıpkı yöntem izliyorsanız bundan vazgeçin o dosyayı kapattırmayız. O dosyada üstelik ihmali olanların sunma ciddi cezayı alana büyüklüğünde birlikte avukatlarımız konunun konusunda gidecek. Bizler konuyu kamuoyu yerine siyasi yerine izleme edeceğiz.”

Share: