Akıbet Zaman | Iraklı Sally davası tanığı: O incitici sesini unutamıyorum

ESKİŞEHİR’de Iraklı Sally Mürtefi Challab Desise-Abbood’u (20) evinde öldürüp cesedini parçalayarak, gübür konteynerlerine attığı iddiasıyla tutuklanan ve üzerine ağırlaştırılmış sermaye boyu kodes cezası istenen Amjed Mohsin Mohammed’in (28) yargılanmasına bitmeme edildi. Duruşmada şahit yerine dinlenen Gülten K., “Ansızın bire bir üzücü sesi duydum. Boğuk tıpkısı keder sesiydi. O sesi unutamıyorum” dedi.

Sally Ulvi Challab Hıyanet-Abbood, geçen yıl 2 Eylül’de ‘Kahve içmeye çıkıyorum’ diye niteleyerek evden ayrıldı ve tıpkısı daha olgun alınamadı. Ailesinin başvurusuyla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesince hususi kol kuruldu. 10 bin saat düzenlilik ve mobese kamerası kaydını inceleyici ekipler, Şike-Abbood’un en üst arkadaşı, tıpkısı ülke vatandaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğünü ve Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiğini belirledi. Güvenlik kameralarında Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiği fakat tıpkı henüz çıkmadığı tespit edildi. Antrparantez Mohammed’in evinden elinde ve omuz çantasında poşetlerle defalarca dışarı çıkıp, mahalledeki ayrımlı konteynerlere gübür attığı belirlendi. Polis aracılığıyla, kent merkezindeki şebeke, metruk binalar, park ve bahçelerin yanında Pörsümüş Çayı ile şehir çöplüğünde yapılan aramalardan seçme sonuca ulaşılamadı. Amjed Mohsin Mohammed, Kırklareli üzerinden gayrikanuni yollarla Bulgaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Eskişehir’e getirilen Mohammed, ‘canavarca hisle yahut eziyet çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Eskişehir 1’inci Vahim Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya vakfedilmiş sanık Amjed Mohsin Mohammed, tutuksuz sanıklardan Amjed Mohsin Mohammed’in kardeşi Asaad Mohsin Mohammed ile Sally’nin ailesi ile taraf avukatları katıldı. Ayrıksı sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Amjed Mohsin Mohammed, yaptığı savunmasında suçlamaları reddederek, beraatını istedi. ‘POLİSİ ARAMADIĞIM İÇİN VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM’Duruşmaya şahit namına katılan Gülten K. ise “Ben olayın olduğu kanıt olunan binanın 2 yapı sol tarafında oturuyorum. Evimde otururken gürpedek bire bir incitici sesi duydum. Boğuk bir zehir sesiydi. O sesi unutamıyorum. 155’i aramak amacıyla telefonumu elime aldım. Ancak patırtılı kesilince aramadım. Halen o periyot polisi aramadığım amacıyla vicdan azabı çekiyorum” diye konuştu.Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek duruşmayı 11 Kasım’a erteledi.

Share: