Akıbet dakika haberleri… Doktor Ekrem Karakaya’nın hatırası, hastanedeki odasında yaşatılıyor

Konya Site Hastanesinde 6 Temmuz’birlikte tutkun yakını marifetiyle silahla vurularak öldürülen hekim Ekrem Karakaya’nın anısı, odasında yaşatılıyor.

Çalışkanlığı ve güler yüzlülüğü ile tanınan, pozitifliğiyle çevresine bayram naşir doktor Karakaya’nın bazen eşyaları ile sevdiği çiçekler, doktor arkadaşları marifetiyle kardiyoloji bölümündeki odasında vikaye ediliyor.

Karakaya’nın uğradığı silahlı saldırıda önceki müdahaleyi yapanlardan biri olan Konya Kent Hastanesi’nde vazifeli Uzman Doktor Mustafa Bronz Solak, AA muhabirine, Karakaya’nın sadece etibba yoluyla değil, hastaları yoluyla da haddinden fazla sevildiğini söyledi.

Hekim Karakaya’nın hastaneye sonradan geldiğini ve burada tanıştıklarını tamlayan Solak, “Ekrem öğretmen çok saf ayrımsız insandı. Herhalde en büyük özelliği daima güler yüzlü olmasıydı. Onun kadar fazlalık aynı herif görmedim.” dedi.

“Hastalarıyla acılarımızı paylaşıyoruz”

Solak, Karakaya’nın kaybının kendilerini çok üzdüğünü, hastanedeki hatırasını bilcümle gelişigüzel yaşatmaya devam edeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ekrem hocanın hastaları bize geliyor. Onlarla acılarımızı paylaşıyoruz. Onun varlığını gelişigüzel çağ yanımızda anlamak ve anısını neşelendirmek istediğimiz üzere odasını girmek istemedik. Odasındaki çiçeklerini suluyoruz. Tek çıkarmadığı ve daima taşıdığı steteskopunu da odasında müdafaa ediyoruz. Onun varlığını hissetmek bizim için haddinden fazla balaban. Üzgünüz ama genişlik azından bu odayı yaşatarak, biraz olsun arkadaşımızı anıyor, özlemimizi gidermeye çalışıyoruz.”

Solak, Karakaya ile silahlı saldırıdan 5 dakika ilk görüştüklerini ve bire bir müddet kardeş kardeş ettiklerini de anlattı.

Silahlı saldırıdan hızlı hızlı sonradan hastaların güvenliğini sağlayıp Karakaya’nın odasına koştuğunu anlatan Solak, “İlk ilkin emniyetsiz üzüldüm. Üzerimizdeki şoku atlattıktan sonraları değişik hekim arkadaşlarla hem hocamıza hem de vuran kişiye müdahale ettik. Elan bilahare ameliyata alındılar ama ikisi de hayatını kaybetti.” diye konuştu.

Share: