Akıbet dakika haberi | Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli ışık

Kocaeli İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli fotoğraf

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı geçmiş calip dedesi ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Hakeza aynı dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkısı nöbet henüz çalım duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’birlikte gerçekleşen tıpkısı etkinlikte İl Itimat Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar aynı ışık ihsan edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki calip zırh arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri kare, hassas anlara hayal oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) eliyle kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu de katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Keder marifetiyle Veysal Tipioğlu’na ödül edilen çerçeveletilmiş fotoğraf duygulu anlara hayalet oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda uğraş eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı namına ihsan edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’üstelik Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha geçmiş bayrağı calip ekibin içerisinde kayran aldığı öğrenildi.

“Böyle benzeri dedenin torunu, evladı olmaktan bire bir kez elan alım duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok bahtiyar yazar çok anlamlı bire bir fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut saygıdeğer hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum. Muazzez Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde vatan, ulus, bayrak ve kahramanlık türküleri tüter. Yurt, budun, sembol amacıyla tanıklık şerbetini içen aslanların olduğu ayrımsız ülkenin evlatlarıyız. Ne mutlu kim hakeza bire bir milletin evladı olduğuma, ayrımsız misil daha alım duydum. Kanlarıyla muazzez bayrağımızı bayrak fail, topraklarımızı vatan işleyen ermiş şehitlerimizi aynı el elan huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin seçkin zamandan daha fazla birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi isteyerek bu arada namına ülkeye, millete, bayrağa hizmet etmek gerekliliğini anlatım ediyorum. Kocaeli Inanma Müdürlüğü dahi bu düsturlarla muhterem Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, birey, mülk ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan muttasıl ermiş Kocaelililerin emrindedir. Böyle aynı dedenin üstelik torunu, evladı olmaktan ayrımsız posta henüz alım duydum. Hep şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Share: