Akıbet an bilim! Karabük Dudak ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Taylan Çebi, Doktor Club Awards’ta Finale Kaldı

TUNAKAN YILDIRIM

Karabük Üniversitesi Dudak ve Diş Sağlığı Yetişek ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi, ‘Türkiye’nin Sağlık Oscarları’ yerine nitelendirilen “Hekim Club Awards Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” organizasyonunda “Yılın Doktoru Ödülleri-Yılın Yenilikçi Diş Hekimi” kategorisinde finale kaldı.

Karabük Üniversitesi Kavşak ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Çebi’nin, ‘farmakolojik sıfır ağrı taharri metotlarının gömülü üçüncü molar cerrahisi sonrası etkileri’ çalışmasıyla katıldığı Hekim Club Awards organizasyonunda finale kaldı. Organizasyona unsur 84 bini fazla doktor vasıtasıyla yapılacak final oylaması 30 Kasım’üstelik serencam bulacak.

“SAĞLIK OSCARLARI YERINE NİTLENDİRİLİYOR”

16 Aralık’ta yapılacak armağan töreninde iki sene yoğun Karabük Üniversitesi’ni künde edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını tamlayan Çebi, şu açıklamayı yaptı:

“Hekim Club Awards bizim keyif camiasında esenlik Oscarları yerine nitelendirilen bire bir organize. Bunun dışında bu tipte küresel bir tertip namevcut. Tamlık devlet çapındaki başvurular değerlendiriliyor. Bir hakem heyeti kategorisinden geçiyor detaylı süren ayrımsız yargıcılar kurulu aşaması var biraz basamaklı. Ondan sonraları 84.000’i fazla Türkiye’deki doktor bunlar gerek dişçi olsun gerek tıp tabibi olsun ikisini beraber birleştiğinde 84.000 çok tıpkı doktor kapasitesi var. Onların düşünce kullanması ile beraberde finale kalanlar arasından Oscarları kime verecekleri muhtemelen oluyor. Dediğim kabilinden Türkiye’bile bunun dışında esenlik amacıyla sunulan ödüller peyder pey tabi ki oluyor amma Oscar niteliğinde bu şekilde geniş yetenekli aynı kodifikasyon başka yok keyif konusunda.

“HEM BİREYE HEM DEVLETE FAYDALI OLACAK BİR ÇALIŞMAYLA KATILDIM”

Doktor Club Awards’ta bu senede erekçi olduk. Güzeşte yıl 2021’da de finale kalmıştım o zaman 3 çıngı erekçi vardı. Bu yıl iki sunum erekçi bırakmış jüriler. İki finalistten birisi üstelik ben oldum. Bu sene gene çalışmaya bu organizasyona katılımda tabi vakit kaybetmeden benzeri çalışmayı baz almıyorlar. Orada farklı bölümler onların tamlık değerlendirmeleri giriyor. Tıpkısı birlikte referans yayınlardan tıpkısı tanesini gösteriyorsunuz. Benim bu seneki organizasyonlara iştirak çalışmamdan bire bir tanesi birlikte bizim çene cerrahisinde sunma kesif yaptığımız ameliyatlar, batık 20 gözyaşı çekici ameliyatları. Bu ameliyatlardan sonraları hastaların konforunu arttırabilmek amacıyla ağrılarını, enfeksiyonunu giderebilmek üzere ilaçlardan bindi alırlar. Günümüzde üstelik çare kullanımının sıklıkla olduğunu biliyoruz. Bunların yan etkilerini da biliyoruz. Mali bütçelere bile dezavantajlarını bile biliyoruz. Bunu elimine edebilmemiz için para cüzdanı cerrahisinde çok çok metruk merhem dışı ağrıyı taharri edecek cihazları işler yaptığımız hastalardan sonradan değerlendirdim. Sonuç mertebe aktif olduğunu gördük. Bu çalışmayla başvurdum. Bağımlı bu mesai hem bireyin öz iktisadi bütçesine hem üstelik ülkenin bütçesine faydalı olacak aynı mesai. Çünkü ilaçlardan faydalanmıyorsunuz ve aynı zamanda üstelik ilaçların nasıl etkileri olduğu üzere bazı bazı yan etkileri de olabiliyor herif bünyesine, bu canip etkileri birlikte elimine etmiş olabiliyorsunuz ve bu faaliyet finale bırakılmaya derece kazanmış.”

BAĞIŞ TÖRENİ 16 ARALIK’TA

Taylan Çebi, oylamanın başladığını belirterek “2-3 gün önce belirlendi finalistler. 30 Kasım’üstelik oylama sona erecek. 16 Aralık’ta üstelik bağış töreni olacak. Kombinezon genellikle İstanbul’üstelik oluyor, pandemi sebebi ile geçtiğimiz senelerde online yapılmıştı amma çıktı pandeminin lügatımızından kalkmasıyla İstanbul’bile evet diye niteleyerek düşünüyorum” dedi. Çebi, “Rakibim ortodontist tıpkısı arkadaşım, bir zamanda genetikte yan peş yapıyor bildiğim kadarıyla. Buralara geldiyse o üstelik türe eden ayrımsız insandır. İyi olan kazansın diyoruz ama iki yıl erekçi olmakla beraber Oscar’ın Karabük’e gelmesini talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: