AK Parti’li Ünal, Osmaniye’de sivil cemiyet kuruluşu temsilcileriyle bire bir araya geldi Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Kol Başkanvekili Mahirane Ünal, Türkiye’nin, kriz çözücü ayrımsız talih namına geleceğin yükselen yıldızı olduğunu ve dünyadaki besin krizini önlediğini belirtti.

Ünal, Osmaniye Valiliğini ziyaretinde itibar defterini imzaladı, Ilbay Erdinç Yılmaz ile basına sadık görüştü.

Osmaniye Kahramanmaraşlılar Yardımlaşma ve Tesanüt Derneğini dahi ülfet fail Ünal, topluluk başkanı Mehmet Altun ve üyelerle bir araya geldi.

DOĞRU Tümen’li Ünal, Kahramanmaraş’ın milli savaşım dönemlerine değinerek, “Bugünkü verdiğimiz mücadelenin hangi vukuf geldiğini unutmamak geçişsiz. Bunlar ‘bu kavim unutur’ zannediyorlar ama bu millet ariftir. Bu budun adamın gözüne tıpkı bakar, onun hızlı hızlı puanını verir. Sosyal medyada yazıp çiziyorlar ya, bunlar seçimin sosyal medyada olacağını zannediyor. Halbuki bu milletin sessiz çoğunluğu nasıp fehamet meseleyi. Sizler birlikte burada inşallah 2023’ün ne zeki geldiğini bilerek çalışacaksınız. Bu, siyasi tıpkı maslahat olmaktan çıkıntı ve daha çok benzeri memleket meselesi haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Programının arkası sıra Ünal, Osmaniye Andırınlılar Teavün ve Tesanüt Derneği’ni bile ziyaret etti.

“Politikacı adı altında anti siyaset yapanlar var”

Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Hars Merkezi’nde planlı “Sivil Topluluk Kuruluşları Buluşması”nda yaptığı konuşmada, dünyanın kilolu ayrımsız küresel iktisadi daralmadan ve krizden geçtiğini belirtti.

Kovid-19, Afganistan’daki gelişmeler, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin-Tayvan krizine değinen Ünal, “Gelişmeler bize bir şeyi net kendisine gösteriyor kim tığ, Norveç ya da Finlandiya değiliz. Biz, çokça tahakküm bir coğrafyada canlı aynı beka ve bağımsızlık mücadelesi veren, bin yıldan beridir üstelik bu topraklarda gerçeklik salmış, varlığını, iddiasını, kavgasını sürdüren ayrımsız milletiz.” dedi.

Ünal, “Kuzu postuna bürülü kurtlar”ın ortada dolaştığını ifade ederek, “Siyasetçi adı altında anti siyasa yapanlar var. Sebep anti siyaset diyorum? Yöntem nedir? Politika, milletin iradesini sandıkta alıp, şevket yönetimine yansıtan ve politika üstü konularda da kenetlenen kişidir. Politikacı amacıyla yurt söz konusu olduğunda gerisi teferruattır çünkü tığ, bu coğrafyada 1. Dünya ve Halas savaşlarında şurası çokça açık gördük, eğer aynı vatanınız yoksa hiçbir şeyiniz namevcut demektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin coğrafyasındaki mücadelesinin unutulmaması gerektiğini bel fail Ünal, bundan sonra benzeri araya gelinmesi ve bunların hatırlanması gerektiğini dile getirdi.

DÜRÜST Tümen Kadro Başkanvekili Ünal, Türkiye’bile 1960-2002 yıllarında 38 hükümetin değiştiğini anımsatarak, şöyle konuştu:

“Millet seçmiş, göndermiş Ankara’evet. Darbeyle, muhtırayla, medyayla milletin seçtiği hükümet alaşağı edilmiş. Ki çözecek sorunları? Milletin derdini, sorununu kim çözer? Milletin derdini, sorununu evladı çözer. Demokratlık filhakika halkın temsilcileri eliyle kendisini yönetmesi değil midir? Bu ülkede, Allah aşkına TBMM’nin duvarında ‘Egemenlik kaygısız şartsız milletindir’ yazıyor bile 2007-2008’dahi bu ülkenin başbakanının eşini GATA’ya başörtülü diyerek sokmadılar. Unuttuk mu bunları? Sabık tıpkı tanesi diyor ki ‘Göreve geldiğimizde yine sakat günlerde olduğu kabil bu yanlış uygulamaları tekrar kaldıracağız.’ Bunlara hatalı aplikasyon gözüyle bakıyor. Yani insanların asıl doğruluk ve özgürlüklerine kusurlu uygulama olarak bakıyor.”

“60-70 yıllık sorunları çözen kaime, bugünün sorunlarını birlikte çözer”

Türkiye’nin geçmişteki sorunlarını çözdüklerini anlatan Ünal, “Tığ zaman 2005’in, 2010’un, 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yarayışlı. Biz bugün, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. 60-70 yıllık sorunları çözen kaime, bugünün sorunlarını de çözer mi? Güvenli olun çözer elhamdülillah. Yeter kim inancımızı kaybetmeyelim, oluşturulmak maksut karamsarlığa, umutsuzluğa kapılmayalım.” dedi.

Bugün, iktidara talip olmak isteyenlerin dününe bakılması gerektiğine dikkati calip Ünal, şöyle bitmeme etti:

“Bugün, bakıyorsunuz Alman ve Fransız gazeteleri her çağ Türkiye ile ilişkin istihbarat yapıyor. Türkiye’nin defans sanayisinden ulaşıma, havacılığa varıncaya büyüklüğünde başarılarından bahsediliyor. Olur bunların, bu ülkenin başarısıyla hiç bahtiyar olduklarını gördünüz mü? 1957’birlikte yeniden darbe girişimi var. TBMM’üstelik darbe girişimini araştırma komisyonu kurulmuş. Darbe girişiminin arkasında o devir tekrar CHP var. O dolaşma İsmet İnönü, TBMM’ye, çarpış tetkiki komisyonuna çağrılmış. Orada ‘Sizi ego de kurtaramam’ demiş. Adnan Menderes radyo konuşmasında ‘Bunların, bu ülkenin hangi muvaffakiyetine memnun olduğunu gördünüz’ diyor. Bunların yapılan icraatlardan hangisini takdir ettiğini gördünüz? Tek özdek değişmemiş. O dönme birlikte öyleydiler, bugün dahi böyleler.”

“Libya’bile Hafter’i, Suriye’da Esed’i desteklerler”

DÜRÜST Tümen’li Ünal, millet olmanın, üzüntüde ve sevinçte tıpkı ve bu arada olma anlamına geldiğini belirterek, şunları dile getirdi:

“Bu mevki domestik otomobil yapar, yapmaya kalkışır ‘yapamazsınız’, fabrikanın temelini atarsınız ‘kuramazsınız’, fabrikayı yaparsınız ‘üretemezsiniz’, üretirsiniz ‘satamazsınız’, satarsınız ‘bu yerel değil kim’ derler. doğal gaz bulursunuz, ona da sevinmezler. Terörle mücadelede başarıya ulaşırsınız, mutlu olmazlar. 30 yıldan beri Karabağ’üstelik Minsk Üçlüsü’nün çözemediği kardeş Azerbaycan’ın nehiy altındaki topraklarını, Karabağ’ı Türkiye özgürleştirdi. Bunlar bahtiyar oldular mı? Olmadılar. Libya’dahi Hafter’i, Suriye’de Esed’i desteklerler. Şark Akdeniz’de Palikarya tezlerini savunurlar. Allah aşkına tıpkı sefer dahi şu milletle beraber sevinin, şu milletle birlikte üzülün birlikte biz bile ‘tığ benzeri ve beraberiz’ diyelim.”

Türkiye’nin, dünya genelindeki Kovid-19 kaynaklı sıkıntılardan artı ayrışarak çıkacağını söyleyen Ünal, “Türkiye akse dekoder, hal kapasitesi erdemli aynı mevki namına geleceğin yükselen ve ışıldak yıldızı. Tahıl krizinde Türkiye adeta kilitleri açtı ve büyük tıpkı azık krizini önledi. Sevindiler mi? Hayır. 59 mutluluk Türkiye’yi, Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışladı. ABD’de Pentagon’un sakat müsteşarı ‘Recep Tayyip Erdoğan Nobel Hazar Ödülü’ne namzet gösterilmelidir’ dedi ama bunlar sevinmedi. Bunların bu ülkeyi ululamak, şişirmek üzere bire bir amaçları benzer mi?” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin önü son derece vazıh”

Mahirane Ünal, ülkenin defans sanayisindeki gelişimine değinerek, “Bugün Türkiye hamdolsun, defans sanayisinde yüzdelik 20 yerlilik oranını yüzde 80’lere çıkardı. Dün, Fransız ve Alman basını ‘Savunma sanayisinde artık namına yeten bir Türkiye var’ dedi. 2012’bile Amerika’dan silahlı insansız gelgel uzlaştırıcı istedik, vermediler. Hep bunları yaptık. 20 senede bunları yapanlar, Tanrı’ın izniyle önümüzdeki 20 senede neleri yapar?” dedi.

Türkiye’nin önünün berrak olduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti:

“Deneyimiyle, birikimiyle, potansiyeliyle eğitimli kayırıcı kaynağıyla imdi Türkiye’nin önü akıbet etap belirgin. Türkiye bulunduğu yasakçı itibarıyla teminde, tedbir zincirinde, lojistikte, üretimde, istihdamda, ihracatta, büyümede, şu anda rekorlar konusunda rekorlar kırıyor. Sıkıntılarımız, sorunlarımız var tamam amma şurası unutmayın. Bu ülke o büyüklüğünde iri sorunları ve sıkıntıları çözdü kim… Biz iktidara geldiğimizde cesamet topladığı temas 100 lira verginin 86 lirasını faize veriyordu. Biz zaman bunu, yüzdelik 12’ye indirdik. Fehamet bütçesinin yüzde 44’ü faize gidiyordu. Hamdolsun bu sorunlar çözüldü. Türkiye yoğun anlamda temas alanda balaban mesafeler tekmil etti. İnşallah bundan sonraki süreçte önümüz henüz yıldızlı. Yeter ki kendimize, ülkemize güvenelim. Kuzu postu giymiş çakalları, kurtları bol tanıyalım.”

Ünal, toplantının peşi sıra Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki gerçeklik bölgesinde silah kazası sonucu şehit olan Piyon Sözleşmeli Er Atakan Şarap için ailesinin evinin önüne kurulan taziyet çadırını konuşma etti, şehidin annesi İlknur ve babası Ali Çakırdoğan’a başsağlığı diledi.

Ziyaretlerinde Ünal’a, DOĞRU Fırka Osmaniye milletvekilleri İsmail Kayaç ve Alperen Durmuşoğlu ile YANLIŞSIZ Öğür Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy üstelik eşlik etti.Share: