Ailem futbol oynamama cevaz vermedi, ben birlikte yargıcı oldum

İtalya’da ayak topu liginin zirvesi Serie A’da gelecek mevsim ilk defa tıpkı eş hakem fariza yapacak. 32 yaşındaki yargıcı Maria Sole Ferrieri Caputi, küçükken ailesinin futbolcu olmasına cevaz vermediğini, bu yüzden hakemlik yolunu seçtiğini söyledi.

İtalya Futbol Federasyonu ve İtalyan Hakemler Birliği dün Maria Sole Ferrieri Caputi ile benzeri matbuat toplantısı düzenledi. Ferrieri Caputi ayak topu tutkusunu ve hakemliğe kuşkusuz başladığını şöyle anlattı:

“Futbola gelişigüzel zaman hevesliydim ama ailem oynamamı istemiyordu, ahit farklıydı. Avlularda oynuyordum. Hakemlik kursunu duyduğumda bunun kaçırılmayacak tıpkı fırsat olduğunu düşündüm.”

Acun Kupası ve Avrupa Kupası’nda fariza yapan çarkıt yargıcı Carina Vitulano’nun kendisi amacıyla bir örnek oluşum ettiğini anlatan Ferrieri Caputi, “(Vitulano) tek şeyin imkansız olmadığını anlamamı sağladı. Demin dahi ego canlı kızlara yapabileceklerini, istedikleri herhangi bir yere gelebileceklerini göstermek istiyorum” dedi.

İtalya’dahi yönettiği maçlarda özellikle ast liglerde geçmiş başlarda önyargı ve güçlüklerle karşılaştığını anlatan hakem bu tecrübelerini, “Evet yaralandığım oldu amma bunlar beni henüz birlikte iyisini yapmaya itti” diye anlattı. ( Medih Pınar-BBC )

Şampiyon Milan’a eskimemiş çalıştıran

İtalya’dahi böke Milan

Merih Demiral üzere sonuç değişmeyen 50 milyon euro!

 

Share: