AİÇÜ’de “Work And Travel Programı ve Amerika’da İş Fırsatları” semineri düzenlendi

Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesinde (AİÇÜ), Amerika Birleşik Devletleri’nde tıpkısı anda mücahede ve gezme imkanı tanıyan programın tanıtıldığı “Work and Travel Programı ve Amerika’da İş Fırsatları” semineri düzenlendi.

AİÇÜ Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi Rum Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Seminere dil cambazı yerine katılan AİÇÜ Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Çevirici-Çeviricilik Bölümü’nden Öğr. Gör. Muhammed Harun Kayaç, Work and Travel Programı ve Amerika’da İş Fırsatları için vukuf verdi. İngilizce dilini öğrenmenin gelişim başvurularında sağladığı avantajlara dikkat çeken Kaya, “İngilizce, global ölçekte çok kullanımı ile hayatımızın her alanında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hele sınırların giderek ortadan kalktığı günümüz dünyasında, İngilizcenin önemi, İngilizce yetkinliğinin bireylere sağladığı faydalar ve sunduğu imkanlarla tartışmasız arkaç mevrut bulunmaktadır” dedi. 1999 yılından itibaren Türkiye’deki öğrencilere kemiksiz olan “Work and Travel” programının üniversite öğrencileri amacıyla faydalı tıpkısı program olduğunu dile getiren KAYAÇ, programın, yabancı kurgu öğrenimi edinim, değişik ülkelerden arkadaşlar edinebilme, farklı kültürleri tanıma ve yurtdışında can gibi türlü imkanlar sunduğunu belirtti.

Seminer, istifham-cevap bölümü ile sona erdi. – AĞRI

Share: