AİÇÜ Rektörü Karabulut ile Başsavcı Yalçınöz, “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut ile Doğubayazıt Cumhuriyet Altını Başsavcısı Bahri Yalçınöz, Rum Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Rektör Karabulut ile Başsavcı Yalçınöz, AA muhabirleri ve ışık muhabirlerinin az içre ve dışında çektiği “olgun”, “spor” ve “yer-dirim” kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Spor kategorisinde Elif Öztürk Özgöncü’nün “Şampiyonlar”, malumat kategorisinde Kahraman Bekçili’nin “Kömür karası gözyaşları” fotoğraflarını oylayan Felaket, yer-yaşamda ise Mustafa Hassona’nın “Masumiyet” karesine düşünce kullandı.

Karabulut, fotoğrafların birbirinden adamakıllı olduğunu ve seçmekte zorlandığını belirterek, “Bu hassasiyetinden dolayı Anadolu Ajansına teşekkürname ediyorum. Çokça pir fotoğraflar güzel. Özellikle hem duyguya hem çevreye hem da can dayalı bir nice evire çevire kareler uğramış. Geçtiğimiz yıldaki boğuk olayları ve neşeleri çokça pir tıpkı şekilde fotoğraflamışlar.” dedi.

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz ise sporda Cüneyt Çelik’in “Beygir gücü”, haberde Özkan Bilgin’in “Görev tamam”, kasaba-yaşamda ise Pavel Pavlov’un “Kırmışlar kalbini” fotoğrafını tercih etti.

Share: