“Ağrı’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” protokolü imzalandı

Dert Valiliği himayelerinde Veca İl Milli Terbiye Müdürlüğü ile Hayrettin Akkuş Esenlik Terbiye ve Teknoloji Ihya Vakfı arasında Dert genelindeki yekpare ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan “Veca’nın Zirvesinde Teknoloji Yarışması” protokolü imzalandı.

Balkı Valiliği Toplantı Salonunda planlı imza törenine Dert Valisi Dr. Osman Varol, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hasan Kökrek, Sunny Elektronik A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Gıyap Atmaca, Sunny Elektronik A.Ş Ar-Ge Merkezi Uygulayım Bilimi ve Kitap Umum Müdür Yardımcısı Baki Onur Iyi ve Sunny Elektronik A.Ş. Pazarlama Direktörü Melike Oğuz katıldı.

Protokol çerçevesinde düzenlenecek olan konkur ile Veca İl Milli Yetişek Müdürlüğü bünyesinde yetişek gören cemi ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin teknolojik tasarımlar yapmaya teşvik edilmesi, teknolojiye olumlu yönde ilginin artırması ve mesleksel becerilerini geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

“Dert’nın Zirvesinde Uygulayım Bilimi Yarışması” sonucunda 1.’ye 75.000, 2’ye 50.000 ve 3’üncüye 25.000 TL ödülün verileceği konkur civar eleme ve final etabı koyulmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yöre elemede kalburüstü olan parçalanmamış okulların materyal ihtiyaçları Hayrettin Atmaca Afiyet Terbiye ve Uygulayım Bilimi Ihya Vakfı yoluyla karşılanacak. – AĞRI

Share: