Afyonkarahisar’dan bodur gücük

Afyonkarahisar Belediyesi, Oryantiring Yarışması düzenledi.

AFDOS, ASGADER ve şehremaneti işbirliğinde Veysel Eroğlu Içtimai Tesisi’nde planlı yarışmaya 33 sporcu katılırken, kollar 1 kilometrelik parkurda 11 hedefe yansımak amacıyla uğraş etti.

“Yönbul haritası sıfır park yeri kalmasın” projesi kapsamında yapılan yarışmaya Belediye Başbuğ Yardımcısı Tasavvur Öner, Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mikail Taşkale, Afyonkarahisar Iyicene Sanatlar Derneği gösterici eğitmeni Zeynep Gürman ve çocukların aileleri katıldı.

Çocukların harita ve betik sayesinde zamana karşı hedefleri temin etmek için arak döktüğü konkur böylece bergüzar töreni yapıldı.

Şehremaneti Komutan Yardımcımız Murat Öner, çocukların cephe bulma, teknolojiden ehliyetli düzeyde yararlanma ve kuvvetli, kendilerine özgüveni faziletli erler olması hesabına bu eğitimlerin verildiğini dile getirdi.

Afyonkarahisar Belediyesi besin ve erzak yardımlarını sürdürüyor

Afyonkarahisar Belediyesi, Içtimai İşler Müdürlüğü Müzaheret Hizmetleri Birimi vasıtasıyla hesaplı program kapsamında ihtiyaç sahibi ve mikro gelirli ailelere besin kolisi yardımında bulunuyor.

Dağıtım programı kapsamında mahalle muhtarlarına doğrulama edilen koliler vatandaşlara ekiplerin gözetimi altında veriliyor.

Share: