Afyonkarahisar’da yaz sezonu gurbetçi yoğunluğuyla geçti

Türkiye’nin heybetli jeotermal kaynaklara sahip kentlerinden Afyonkarahisar’bile termal oteller, yaz tatilini memleketlerinde kılmak amacıyla mikro dışından gelen gurbetçilerden ağırbaşlı temenni gördü.

Tatilciler, varlıklı mineralli termal sularıyla adlı kentte, 42 derecedeki termal havuzlardan yaz kış yararlanabiliyor. Aralarında 5 kategorik otellerin de olduğu birçok tesiste yerel ve yabancı turistler hem tatil yapıyor hem birlikte otama oluyor.

Türkiye’nin bir nice yerinden mevrut ziyaretçilerin yanı sıra özellikle gurbetçiler kentte turizm yoğunluğu oluşmasını sağlıyor.

Kentte bu yaz, konaklamalı misafirlerin çoğu gurbetçilerden oluştu.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve 5 kilitsiz küreksiz tıpkı termal otelin umumi müdürü Ulvi Gümüşhan, AA muhabirine, bakir soy koronavirüs salgını döneminde ensiz dışından mevrut misafirlerin dinlence yapamadıklarını söyledi.

Bu sene temmuz ayının başından ve ilkgüz ayı başına büyüklüğünde, 2 maaş sürede termal otellere gurbetçi misafirlerin ilgisinin faziletkâr olduğunu kaydeden Gümüşhan, “Biliyorsunuz Afyonkarahisar’birlikte oteller hem nitelikli hem de termal suları yüzme havuzları art düzeyde. Gelen misafirler burada dinleniyor. Yeniden otellerde enstrüman aktiviteleri ve animasyonlar üstelik kâin.” diye konuştu.

En çok konuk Belçika’dan

Görüştükleri gurbetçilerin yüzdelik 99’nun kıvançlı tıpkı şekilde ülkelerine döndüğünü anımsatan Gümüşhan, gurbetçilerin gelecek seneyi dahi iple çektiklerini anlatım etti.

2023 yılı amacıyla şimdiden ayırtma yaptıranların bulunduğunu anlatan Gümüşhan, şunları söyledi:

“Bu, müjdeli benzeri durum. 2023 yılında sunma ongun hizmeti hem çöz misafirlere hem de sınırlı dışından mevrut misafirlere sunacağız. Yaz konaklamasının yüzdelik 70’i gurbetçi vatandaşlardı. Mevrut gurbetçiler yanlarında ecnebi arkadaşlarını üstelik getiriyor. Bizim amacıyla haddinden fazla cesim çünkü mevrut ecnebi misafirler burada mutlu oldukları zaman seneye onlar bile arkadaşlarını getirecek. Bu artarak bitmeme edecektir.”

Gümüşhan, bu yaz sezonunda daha çok Belçika başta doğmak amacıyla Almanya, İngiltere ve Yıldız Avrupa ülkelerinden gelen gurbetçilerin geldiğini sözlerine ekledi.Share: