Afyonkarahisar’da mütekellim Erdoğan âdemoğlu vermeden Gülşen’e yüklendi:Milletimizin kutsallarına taşlama edenler hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar Yengi Meydanı’nda Nazik Taarruz’un 100. Yıl Dönümü Kutlamaları ve Şişko Küşat Töreni’nde balaban açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerine ilgili iddialı söylemlerde bulunan Cumhur Reisi Erdoğan, “2023’ün bizim üzere yeniden bir galebe yılı olacağına inanıyorum” dedi. Erdoğan, isim vermeden önder hatiplilere müteveccih sözleri nedeniyle tutuklandıktan bilahare sülale hapsi cezasıyla zaman boşaltma olan Gülşen için de değerlendirme yaptı.

Reisicumhur Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Şüheda diyarı Afyonkarahisar’de vatanımız, bayrağımız ve ezanımız üzere duygusal veren bütün kahramanlara Allah’tan yakarma ediyorum. Bu özel günde, Kocatepe’den saldırı emrini veren Serdar Mustafa Kemal’i, şehitleri, Afyonkarahisar’ın şehitliklerinde kucak koyuna yatan cemi yiğitleri burada ululama ediyorum.

“2023’ÜN YENGI YILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

2023’ün bizler için bugün burada olduğu kabil benzeri galebe yılı olacağına baştan inanıyorum. Bize yıllarca unutturulmaya müteharrik, boşlama edilen, tarihleri kendilerince beğenmek isteyenler vasıtasıyla bulunmayan sevgili zaferlerimize topluluk çıkıyoruz. Şehitlerimizi şükranla anarken bir zamanda canları pahasına bizlere bıraktıkları emanetlere cebin mesuliyetleri hatırlıyoruz. Birileri erinçsiz olsa birlikte kebir tarihimizin daha şişman katılımlarla el edeceğiz.

“KUTSALLARIMIZA TAŞLAMA EDENLER HESAP VERECEK”

Ne Türkiye’yi bozuk ızdırap günlerine çevirme çabaları, ne milli iradenin egemenliğini akseptans edemeyen vesayetçilerin oyunlarına, yıldırı örgütlerinin kanlı saldırıları hiçbiri bizi yolumuzdan alıkoyamayacak. Milletimizin kutsallarına hakaret edenler adisyon vermekten paçalarını kurtaramayacak. Burada tek kavim diyor muyuz? Biz yola SELIM Tümen olarak buradan yola çıktık.

“TÜRKİYE’Yİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

Bir Tane parti faşizmiyle yanıp tutuşanlar gelecekte dahi hedeflerine ulaşamayacaklar. Ecdadımızın bu topraklarda bıraktığı izleri izleme ederek Türkiye’yi adaletle, erdemle, kardeşlikle büyütmeye devam edeceğiz. Canan gençler, lütfen şehitliklere gidin, bu milletin bağımsızlığını pekâlâ kazandığını öğrenin. Buraların aynı an önceki alınması ve düşmanın yok edilmesi daha 24 yaşındaki Yüzbaşı Agah’a verilir. 26. Ağustos öğlenden sonraları bilcümle çarpışmalar 27 Ağustos meridyen düzlemi vaktine büyüklüğünde sürer. Yüzbaşı Agah onlara ağırbaşlı zayiat verdirerek, onları batı istikametine kaçmalarını sağlar. 50 Mehmetçik ve takviye kuvvetle düşman bu saha içre tamamen namevcut edilir. Kütahya’dan Çanakkale’ye büyüklüğünde şehitliklerimizde buna analog yiğitlik destanlarıyla doludur. Türkiye dünyanın sunu büyük şehitliğidir. Bu topraklar onun üzere şehitler yurdudur diyoruz. Tığ birlikte şehitlerimizden aldığımız ilhamla, kutlu yürüyüşümüzü Afyon’dan başlattık. Partimizin temellerini buradan attık ve yolumuzu çizdik. Türkiye Cumhuriyeti’ni yükseltmek, yükseltmek üzere canla başla çalışıyoruz.

“BU OYUNLARI BOŞA ÇIKARMAK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Sizlerden 2023’e giden kritik süreçte birliğimize, kardeşliğimize henüz çok topluluk çıkmanızı bekliyorum. Sonuç günlerde milletimizin yeryüzü şişman gücü olan, kardeşliğine yönelik provokasyonların çok yavaş boyutlara ulaştığını görüyoruz. 2023 yaklaştıkça, sandıktan çıkamayacaklarını anlayanlar sinsi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Cingöz olacak ve hiçbirimiz buna fırsat vermeyeceğiz. Ulus adına bir delikten asla ısırılmayacağız. Muhabbetimizi daha güçlendirerek bu oyunları boşa fehmetmek hepimizin boynunun borcudur.”Share: