Afyonkarahisar’da ATB seçimlerine akla yatkın

Afyonkarahisar Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Mühsürler, 8 Ekim’de yapılacak intihap öncesi matbuat toplantısı düzenledi.

Mühsürler, kentteki bir termal otelde düzenlediği matbuat toplantısında, hafta sonundaki seçimde 23 kişilik borsa meclisi ile 8 patika komitesi üyelerinin belirleneceğini dile getirdi.

ATB’de 13 yıldır yapılan çalışmaları anlatan Mühsürler, alınan araziler ve yapılan tesislerin bugünkü toplanmış değerinin yaklaşık 400 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.

Hafta sonu yapılacak seçimde yeniden göreve gelmeleri halinde yarım küsurat projelerini gerçekleştirmeye devam edeceklerini tamlayan Mühsürler, ” Kombinasyon Sanayi Bölgesi’ndeki 220 bin metrekarelik arsamızı ‘Borsa Kampüsü’ şekline dönüştüreceğiz. Bu kampüste bilcümle birimlerimiz toplanacak, ekincilik ürünleri ve semirtilmiş tohumlar için 30 bin titrem kapasiteli lisanslı depolar, tüm donanımlı akredite laboratuvar, haya tozu el işi tesisleri, tarım ürünlerinin alınıp satılabileceği satma salonları ve depolarını yapacağız.” ifadesini kullandı.

Share: