Afyonkarahisar’da Arnica 8. Frig Ultra Maratonu sona erdi

Afyonkarahisar’ın familya sahipliğinde yapılan Arnica 8. Frig Ultra Maratonu tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ekin ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Atletizm Federasyonu desteğiyle gerçekleştirilen organizasyonun bağış töreni Afyonkarahisar Kalesi’nde yapıldı.

6K Frig Race parkurunu kadınlarda Mahmur Çiçeği Çevik birinci, Şermin Köroğlu ikinci, Aslı Ilkbahar üçüncü sırada bitirdi. Rical kategorisinde ise Başkumandan Bektaş bir numara, Alican Aktürk ikinci, Savaş Tutkun ise üçüncü oldu.

11K Frig Trail parkurunun kadınlar kategorisinde bir numara Cevriye Akkurt, ikinci Rumeysa Kayıkçı, üçüncü Yoğunluk Demiral oldu. Rical kategorisinde birinci sırayı Fatih Karcı, ikinci sırayı İsmail Uzuner ve üçüncü sırayı Ramazan Pardı elde etti.

22K Frig Short Trail parkurunun kadınlar kategorisinde bir numara sırayı Natalia Gyurten, ikinci sırayı Tulin Okyay ve üçüncü sırayı Natalia Blagonrava aldı. Erkekler kategorisinde Tuncay Saraç birinci, Buğrahan Cemil Akil ikinci, Mustafa Çevirgeç da üçüncü sırada yarışı bitirdi.

44K Frig Medium Trail parkurunun kadınlarda Svetlana Kavgacı kazandı. Bu kategoride ikinci Gözde Aydınlık, üçüncü Gösteri Güzelce oldu. Erkeklerde ise İrem Can Ayaz bir numara, Müstakil Özdoğan ikinci, Letifşah Bozkurt üçüncü sırada yarışı tamamladı.

66K Frig Ultra Maratonunu kadınlarda Itır Suzan kazandı. İkinci Ana Deniz Talih, üçüncü ise Bahir Çiçek oldu. Erkeklerde ise Oğuzhan Emre Singer birinci, Mustafa Es ikinci, Bağımsız Milletvekili Öncü üçüncü tam yarışı tamamladı.

Kale yarışında birlikte kadınlarda Natalia Gyurten birinci, Hatice Köse ikinci ve Tülin Okyay üçüncü oldu. Erkeklerde ise İrem Fert Ayas bir numara, Egemenlik Salih Karakuzu ikinci ve Mustafa Miftah üçüncü tamamladı.

Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, AA muhabirine, yarışmalarda keyifler anlar yaşadıklarını söyledi.

Dün Ayazini köyünde 850 sporcunun katılımıyla Frig Ultra Martonunun yapıldığını hatırlatan Kayaç, “Bugün birlikte 100’ün üzerinde sporcunun katılımıyla kent içerisinde Valilik önünde başlayıp kalede tamamlanan koşun var. Etkinliğe katılan sporculara teşekkürname ederim.” dedi.Share: