Afyonkarahisar’da 8. Frig Ultra Maratonu erte başlıyor

Afyonkarahisar’üstelik yarın başlayacak 8. Frig Ultra Maratonu’na bin sportmen katılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ekin ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Endüstri Odası ile Türkiye Atletizm Federasyonu desteğiyle düzenlenecek olan 8. Frig Ultra Maratonu’nun startı ferda verilecek.

Maraton, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çekya, İngiltere, İran, Kazakistan, Fas, Polonya ve Türkiye’den bin sporcunun katılımıyla yapılacak.

Bu sene Balaban Taarruz Zaferinin 100. yılına ilgi koparmak, Kocatepe’yi, Milli Mücadele’yi, Afyonkarahisar’ı ve Frigya’yı öncelemek için planlı 8. Frig Ultra Maratonu kapsamında sporcular, ilkokul ayrımlı parkurda dokuz canlı ayrımsız savaşım verecek.

Bir termal otelde 8. Frig Ultra Maratonu’nu lansman toplantısında konuşan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’ın bu tuhaf organizasyonlara baştan sona hazır olduğunu söyledi.

Sekiz yıldır Afyonkarahisar’dahi bitmeme fail bu domuzuna organizasyona ehil olduklarını gururla inandırmak istediğini kaydeden Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar, gastronomisiyle, mermeriyle, lokumuyla, sucuğuyla, Mevlevilik kültürü ve tarihi, geçmişiyle aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Nazik Tecavüz’un başladığı Kocatepesiyle da öne çıkıyor. Termal turizminde başkentiyiz. Otuz bine mümasil yatak kapasitesiyle, misafirleri ağırlıyoruz. bununla birlikte bağımlı bu kadar arsıulusal misafiri üstelik bir zamanda kapsayan bu etkinlik bizim için Balaban Taarruz’un 100. yılını da kutladığımız bu dönemde ayrı benzeri önem taşıyor.”



Share: