AFAD’dan 10 ile kuvvetli yağmur uyarısı! Devir da belli

AFAD Afet ve Acil Ebat Yönetim Merkezi (AADYM), kuvvetli yağışlara cebin; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine uyarma mesajı gönderdi.

YARIN SABAHLEYIN SAATLERİNDE ETKİLİ OLMAYA BAŞLAYACAK

AFAD yoluyla gönderilen uyarıda, sağlam yağışın başlama tarihine ilgili da bilgi verildi. Buna göre yağışın sabahleyin saatlerinden itibaren enerjik olacağı ifade edildi. Vatandaşların, evlerden çıkarken hazırlık alması gerektiğini şeş çizildi.

AKOM’DAN BILE UYARI GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Facia ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada, Çarşamba gününden itibaren yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Ilkgüz Cumartesi gününe büyüklüğünde deli dolu olması muhtemel bora yağışa alın müdebbir olunması gerektiği tabir edildi.

“3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI”

Akom’dan yapılan açıklamada, ” İstanbul’da geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer yer sağlam yağmur ve tereddütlü hava etkisini gine gösterecek. AKOM, İstanbul yer geneli üzere 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe kadar vatandaşları herhangi bir ihtimale alın dikkatli olmaları ve yapılan uyarıları strateji etmeleri yerine uyardı.Share: