ADLİYE VE HASTANEDE DÖVÜLEN AVUKATA 40 ZAMAN İŞ GÖREMEZ RAPORU

AĞRI’üstelik geçmiş adliyede, sonra gaileli yerine gittiği hastanenin acil servisinde darbedilen avukat Kenan Narboğa (42), 40 gün hisse senedi göremez raporu aldı. Yaşadıklarını anlatan Narboğa, Heybet bunların cezasını artırmazsa rastgele dönüş bu sorunu yaşayacağız dedi. Narboğa’nın adliyede saldırıya uğradığı anlar düzenlilik kamerasına yansıdı .

Doğubayazıt ilçesinde, şehirlerarası eğreti otobüsüyle ait, evvel tanıdık mahkemede taraflardan birini savunan avukat Kenan Narboğa, Doğubayazıt Türe Sarayı’nda tanıdık davadan sonra cebin tarafın saldırısına uğradı. Çevredekilerin araya girmesiyle sonlandırılan kavgada, aldığı darbelerle yaralanan Narboğa, ambulansla Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Kerem Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan Narboğa, burada benzeri sefer elan davalık olan tarafın saldırısına uğradı. Burnunda kırık ve yüzünde darbelerden kaynaklı lezyonlar oluşan Narboğa’ya sağlık görevlileri müdahale etti. Olaya müdahil 4 kişiden 1’ini gözaltına alan polis güçleri, kimlikleri belirlenen 3 kişinin yakalanması için de çalışmalarını sürdürüyor. Ağrı Baro Başkanı Avukat Serdar Günakın ve gâh avukatlar üstelik Doğubayazıt Adliye’sine gidip açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

DİYABET HASTASI

Hastanede tedavisi süren evli ve 4 bala babası 10 almanak avukat Kenan Narboğa, 40 zaman hisse senedi göremez raporu aldı. Yaşadıklarını anlatan, adliyede saldıranlardan Izzet E.’nin gözaltında, hastanede hücumcu 3 kişinin ise kaçtığını tamlayan Narboğa, Şehirlerarası bir otobüsle ilgilendiren davada dolay inceleme duruşması vardı. Ego otobüsün sahibinin avukatıydım. Kapının önünde duruyordum. Bilge çağırınca duruşmanın yapıldığı odaya makul yöneldim ve bana çifte tokat saldırdılar. Haddinden Fazla içki kaybettim. Diyabet hastası olduğum üzere beni ambulansla sayrılarevi kaldırdılar. Adliyeden saldıran kişilerin oğulları ambulansı takip etmiş ve hastaneye gelmişler. Beni röntgene götürken burada üstelik saldırdılar. 3 saldırgan olaydan sonraları kurtulma etmiş. Adliyedeki ise gözaltında ve zaman Sulh Ukubet Mahkemesi’ne çıkarılacak. Ruhsatlı silahımı adliyede dayanmak haram olduğu üzere otomobilde bırakmıştım. Hareketli anında cebe yanımda olsa ve güvenliğimi arkalamak amacıyla ateş ettiğimde masum 1 kişiyi birlikte vurabilirim. Celal bunların cezasını artırmazsa seçme devir bu sorunu yaşayacağız. 10 almanak avukatım elan önceleri Milli Eğitim Bilimi Bölüm Müdürü’ydüm. Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum diyerek konuştu.

Share: